Accenture

Logo Accenture
+ Dodaj opinię
Accenture
Doradztwo / Konsulting
501+

Accenture jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi w obszarach: Strategy & Consulting, Interactive, Technology i Operations przy wykorzystaniu największej na świecie sieci centrów zaawansowanych technologii i inteligentnych operacji.

Kariera w Accenture
więcej

Rozmowy kwalifikacyjne w Accenture

(13)

Przeczytaj relacje z rozmów kwalifikacyjnych osób, które aplikowały do tej firmy

13 relacji z rozmów kwalifikacyjnych
93%
0%
7%
+Dodaj relację

Kariera w Accenture

Accenture Zdjęcie 1Accenture Zdjęcie 2Accenture Zdjęcie 3Accenture Zdjęcie 4

Wybór pracodawcy to nie jest prosta sprawa. Co wyróżnia nas na tle innych firm?

Pokaż:

Tylko wiarygodne relacje z rozmów kwalifikacyjnych. Nie pozwalamy pracodawcom na ich modyfikowanie.

Aplikowałeś na: data reviewer

Rekrutacja odbyła się:sierpień 2021, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: od 2 tygodni do miesiąca

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Osobiście nie podoba mi się podejście działu HR, rekrutacja w moim przypadku trwała miesiąc, przy czym przy każdym etapie musiałam się o niego upominać. Na drugi etap czekałam prawie 2 tygodnie, czekałabym dłużej, ale sama zapytałam czy rekrutacja jest jeszcze aktualna. Pierwszy etap to wstępna rozmowa telefoniczna ok. 10 minut, później testy jezykowe i na koniec rozmowa z 3 osobami. Dość stresująca, jedna z osób mówiła dość niewyraźnie po angielsku. Pytania typowe jak na rozmowie o pracę. Za minus uważam to, że na ostatnim etapie nie jest się informowanym na temat wynagrodzenia. Cała rozmowa odbyła się w j. angielskim, więc jeśli ktoś nie czuje się pewnie to może być problem. Podsumowując, ze względu na olewcze podejście do kandydatów nie zdecydowałabym się na kolejną rekrutację w tej firmie.

Rozwiń
Data dodania: 05.10.2021
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 1
nie

Aplikowałeś na: Młodszy Specjalista ds. Windykacji

Rekrutacja odbyła się:sierpień 2020, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 4

Moje relacja:

Otrzymałam telefon około 2 tygodnie po złożeniu CV. Rekrutacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie (w sumie 4 dni) , składała się z 4 etapów: rozmowy z rekruterką, rozmowy kwalifikacyjnej online z rekruterką oraz team leaderem, testu online sprawdzającego znajomość języka włoskiego, audytu z języka włoskiego z lektorem oraz team leaderką. Pytania standardowe jeżeli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną (czemu Accenture? Jak wygląda stanowisko? itp. ). Bardzo miła atmosfera, osoby zajmujące się rekrutacją sympatyczne a za razem bardzo kompetentne.

Rozwiń
Data dodania: 11.08.2020
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 6
nie 2

Zastanawiasz się jak przygotować się na rekrutację w Accenture?

Zobacz wskazówki

Aplikowałeś na: praktykant

Rekrutacja odbyła się:czerwiec 2018, łódź

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Po zaaplikowaniu na odpowiednie stanowisko przysyłają test online do rozwiązania we własnym zakresie - jest on uruchamiany poprzez stronę internetową, ograniczony czasowo (raz otwarty test uruchamia czas). Jeżeli wynik jest zadowalający, dostaje się telefon/mail o wynikach i chęci rozmowy w biurze. W tym przypadku prowadziły ją osoby z zespołu w którym później odbywało się praktyki. W trakcie tej rozmowy osopytania były zadawane bezpośrednio związane ze znajomością wspomnianych przez Ciebie w CV języków programowania, krótka rozmowa po angielsku by sprawdzić jak sobie radzisz z językiem. Czasem ten etap może być poprowadzony przez Skype - ale chyba raczej na wyższe stanowiska.

Rozwiń
Data dodania: 10.10.2018
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 8
nie 1

Aplikowałeś na: praktykant IT

Rekrutacja odbyła się:styczeń 2018, Warszawa

PRAKTYKA STAZ
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Mimo, że aplikowałem tylko na praktyki, to proces rekrutacji był dość długi. Najpierw rozmowa telefoniczna, potem test online, potem spotkanie w firmie, a na nim jeszcze jeden test specjalistyczny. Dużo tego, myślałem, że będzie to wyglądać trochę inaczej. Ale mimo wszystko było w miarę ok. Pani przez telefon najpierw zapytała dlaczego chcę dla nich pracować, jakie mam doświadczenie i w jakim kierunku chcę się rozwijać. Potem powiedziała, że mam do rozwiązania ten test online i na jego podstawie będą decydować co dalej. Sam test nie był jakoś bardzo trudny, dotyczył głównie SQL i C++. I musiał pójść mi nieźle, bo zaprosili mnie do firmy. Tam myślałem, że będzie tylko takie zwykłe spotkanie, ale był kolejny test, tym razem trudniejszy. A po nim jeszcze normalna rozmowa. I tutaj już pytali o poprzednie miejsce pracy, o to gdzie się widzę za kilka lat i jak u mnie z językiem angielskim. W momencie rozmowy atmosfera była już taka dosyć luźna i się nie stresowałem. Ogółem widać, że profesjonalnie i poważnie podchodzą do rekrutacji, nawet tylko na praktyki.

Rozwiń
Data dodania: 08.06.2018
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 3
nie

Aplikowałeś na: junior data reviewer

Rekrutacja odbyła się:marzec 2018, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

W moim wypadku rekrutacja w Accenture miała trzy etapy. Najpierw do mnie zadzwonili i ta rozmowa telefoniczna była takim wstępem. Chociaż z drugiej strony myślę, że również była ważna, zwłaszcza że częściowo przebiegła po angielsku. Po kilku ogólnych pytaniach o moje doświadczenie i motywacje do pracy, pani powiedziała, że kolejnym etapem będzie wypełnienie testu po angielsku. Zrobiłam to online i muszę przyznać, że jednak trochę trzeba było znać ten język, żeby sobie poradzić, bo były w nim głównie zagadnienia ze sfery biznesowej. Ale chyba dobrze sobie poradziłam, bo potem zaprosili mnie już do firmy. Tam ta właściwa rozmowa kwalifikacyjna przebiegła w towarzystwie trzech osób. I tu muszę zaznaczyć, że byłam trochę rozczarowana, bo rekruterzy dość mocno się spóźnili… Ale starałam się nie zniechęcać. Pytali mnie ponownie o ogólne kwestie. Żebym powiedziała coś o sobie, czemu chce pracować dla tej firmy, jak sobie wyobrażam swoje obowiązki itp. Na koniec sami opowiedzieli mi, jakie są ich oczekiwania. Ogółem rozmowa trwała dosyć długo, ale moim zdaniem niepotrzebnie. Można było to załatwić szybciej. Ale atmosfera była całkiem niezła i przynajmniej się nie stresowałam.

Rozwiń
Data dodania: 22.05.2018
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 1
nie

Aplikowałeś na: Praktykant w Obszarze Infrastruktury IT (UNIX, ORACLE)

Rekrutacja odbyła się:kwiecień 2017, Warszawa

PRAKTYKA STAZ
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Po aplikacji na stronie z ogłoszeniem w ciągu tygodnia dostałem telefon, a potem maila od pracownika HRu w związku z rozmową o pracę i krótkim streszczeniem jak by wyglądały warunki zatrudnienia mnie na stanowisku (rodzaj umowy i czas trwania). Na spotkanie niestety rekruter, a następnie mój przełożony spóźnił się. Sporo, bo czekałem ok. 30 minut. Panie w recepcji, chciały to nadrobić propozycją wody, albo czegoś innego do picia. Gdy nastąpiło w spotkanie, rekruter wypytał mnie o technologie, które będą potrzebne na stanowisku, języka nie weryfikował, potem były pytania o dyspozycyjność i moje oczekiwania zarobkowe. Na początku był jeszcze moment, gdy rekrutujący dał mi swoje "5 minut" na opowiedzenie o sobie. Niestety przez cały ten czas, gdy ja mówiłem rekruter siedział cały czas patrząc w telefon albo w ekran laptopa. Rozmowa przebiegła tak jak powinna (wywiad), ale otoczka była pokazująca mi brak szacunku dla kandydata na stanowisko. Mimo wszystko ocena pozytywna, bo wszystko było weryfikowane, dosyć szczegółowo i uczciwie.

Rozwiń
Data dodania: 13.03.2018
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 1
nie

Aplikowałeś na: Młodszy specjalista w dziale księgowości

Rekrutacja odbyła się:sierpień 2016, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

O rekrutacji do Accenture to wręcz legendy krążą. Tam podobno mają wyjątkowo skomplikowane procesy wszystko zależy od stanowiska itp. Nie jest to łatwe, proste i oczywiste, nie rozumiem nawet dlaczego. Mi się przytrafiło sprawdzanie znajomości języków. Oczekiwali znajomości angielskiego i włoskiego to rzeczywiście weryfikowali. Nie oczekiwali doświadczenia tylko umiejętności obsługi programów i chęci do pracy. Dlatego rekrutacja była dla mnie zaskoczeniem. Może nie sama rekrutacja lecz sposób jej przeprowadzania. Miałam jeszcze rozmowę sympatyczną i konkretną. Firma wydaje się w porządku jakby tego nie oceniać. Tylko przydałyby się jaśniejsze informacje o rekrutacji.

Rozwiń
Data dodania: 28.07.2016
Czy ta relacja jest przydatna?
tak
nie

Aplikowałeś na: Praktykant SAP

Rekrutacja odbyła się:czerwiec 2016, Kraków

PRAKTYKA STAZ
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Na pierwszy ogień poszła rozmowa przez telefon. To było raptem parę pytań o dyspozycyjność, oczekiwania, plany na przyszłość, czego się chce nauczyć i miałem powiedzieć kilka zdań po angielsku. Tego się akurat spodziewałem, więc bez stresu. Druga część bardziej merytoryczna to było spotkanie u nich z osobą odpowiedzialną za dział. Tutaj dużo bardziej konkretnie, bo pytania o podstawową wiedzę, znajomość programów, studia, motywację do odbycia praktyk, czego chce się nauczyć (to po raz drugi) i ile godzin tygodniowo mogę poświęcić na praktyki. Rekrutacja bardzo w porządku od razu wiadomo czego oczekują i co mogą zaproponować (bo to też tłumaczą w międzyczasie)

Rozwiń
Data dodania: 13.06.2016
Czy ta relacja jest przydatna?
tak 1
nie

Aplikowałeś na: Java Dev

Rekrutacja odbyła się:marzec 2011, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Jak dla mnie proces rekrutacyjny to jednak był mocno skomplikowany i przydługi. W każdym razie jak mnie zaprosili po wstępnej rozmowie przez telefon, to były testy. W sumie to wiedziałem, że one będą bo o wszystkim mnie poinformowali, więc tutaj wszystko w porządku. 2 godziny, trochę zadań “technicznych” z różnych dziedzin, m.in pytania o SQL, Javę, C++, Oracle i inne takie, wiadomo. Po tym etapie było zaproszenie na rozmowę z HR. Czyli że przeszedłem testy ;) Na tej rozmowie pytania jak to się mówi, HR-owe, doświadczenie, wykształcenie, angielski, czemu ta praca, czemu to stanowisko. Ja wyniosłem bardzo pozytywne wrażenie z tej rozmowy, moje umiejętności zostały rzetelnie sprawdzone.

Rozwiń
Data dodania: 16.05.2016
Czy ta relacja jest przydatna?
tak
nie

Aplikowałeś na: Programista

Rekrutacja odbyła się:styczeń 2014, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Pierwszy etap to była rozmowa przez telefon, część po polsku, a część po angielsku. Wszystko wypadło chyba dobrze, bo zostałem zaproszony na drugi etap, już stacjonarnie. Podczas tej rozmowy pytania typowe, o doświadczenie, wykształcenie kierunkowe itp. Drugi etap, w firmie, to spotkanie z rekruterką, która zadawała w sumie podobne pytania, nic poza “kanon rekrutacyjny”, czyli powtórka z rozmowy telefonicznej. Na koniec był jeszcze test sprawdzający mój angielski. Podsumowując, to proces długi, zajął mi dobre kilka godzin, można by to wszystko zrobić szybciej, zamiast dwa razy powtarzać te same pytania.

Rozwiń
Data dodania: 21.04.2016
Czy ta relacja jest przydatna?
tak
nie

Nasza strona korzysta z plików cookies 🍪

Robimy to, aby zapewnić Ci komfort użytkownika i ulepszać nasze usługi, a przede wszystkim by umożliwić działanie naszej strony internetowej. Z plików tych korzystają również współpracujące z nami podmioty badawcze i reklamowe, szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Plików Cookies.

Klikając przycisk "Akceptuję" wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w plikach cookies. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki.