Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Accenture

Doradztwo / Konsulting, Nowe technologie / IT

O Accenture

Accenture jest międzynarodową spółką zajmującą się outsourcingiem procesów biznesowych i konsultingiem. Jest także jednym z liderów w dostarczaniu kompleksowych usług i rozwiązań technologicznych w modelu end-to-end.


Początki działalności firmy sięgają 1989 r., a jej główną siedzibą jest Irlandia. Od ponad dwóch dekad przedsiębiorstwo prężnie rozwija swoją działalność i aktualnie obecne jest już w ponad 120 krajach świata, zatrudniając około 411 tys. osób.


Początkiem funkcjonowania firmy na polskim rynku był 1990 r., a pierwsze biuro Accenture w Warszawie otwarte zostało w 1993 r. Na chwilę obecną przedsiębiorstwo posiada 7 placówek w 4 miastach w kraju: cztery w Warszawie, a także w Łodzi, Krakowie i Wrocławiu. Podobnie jak oddziały w innych częściach świata, polskie filie dostarczają swoim klientom usługi z zakresu sześciu linii biznesowych: Strategy, Operations, Technology, Consulting, Security i Digital.


Firma dzięki swoim innowacyjnym działaniom zdobyła wiele wyróżnień w międzynarodowych rankingach. Była kilkukrotnie notowana na liście Fortune Global 500 i Fortune Global 2000 magazynu „Fortune”, na której znajdują się najważniejsze przedsiębiorstwa świata.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dla początkujących

anonimowo
Są plusy i minusy, jak wszędzie, pewnie sporo zależy też od stanowiska. Ja bym polecała raczej na początku kariery, żeby podłapać trochę doświadczenia, w końcu to dość znana firma, więc pod tym względem warto. Z dobrych stron mogę podać na pewno ludzi, którzy tam pracują – pomocni i przyjaźnie nastawieni, co tworzy przyjemną atmosferę. Choć muszę przyznać, że jednak i tak czuć, że to korporacja. Poza tym odpowiada mi też lokalizacja biura, mam wyjątkowo dobry dojazd. Z gorszych rzeczy to niestety w Accenture zarobki pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza że są niewspółmiernie niskie w stosunku do ilości pracy, jaką trzeba włożyć w powierzane zadania.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Bony / bilety / zniżki
  • Elastyczny czas pracy
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

junior data reviewer (Praca)

Branża: Doradztwo / KonsultingMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 3.2018
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Testy online
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Uczelnia, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

W moim wypadku rekrutacja w Accenture miała trzy etapy. Najpierw do mnie zadzwonili i ta rozmowa telefoniczna była takim wstępem. Chociaż z drugiej strony myślę, że również była ważna, zwłaszcza że częściowo przebiegła po angielsku. Po kilku ogólnych pytaniach o moje doświadczenie i motywacje do pracy, pani powiedziała, że kolejnym etapem będzie wypełnienie testu po angielsku. Zrobiłam to online i muszę przyznać, że jednak trochę trzeba było znać ten język, żeby sobie poradzić, bo były w nim głównie zagadnienia ze sfery biznesowej. Ale chyba dobrze sobie poradziłam, bo potem zaprosili mnie już do firmy. Tam ta właściwa rozmowa kwalifikacyjna przebiegła w towarzystwie trzech osób. I tu muszę zaznaczyć, że byłam trochę rozczarowana, bo rekruterzy dość mocno się spóźnili… Ale starałam się nie zniechęcać. Pytali mnie ponownie o ogólne kwestie. Żebym powiedziała coś o sobie, czemu chce pracować dla tej firmy, jak sobie wyobrażam swoje obowiązki itp. Na koniec sami opowiedzieli mi, jakie są ich oczekiwania. Ogółem rozmowa trwała dosyć długo, ale moim zdaniem niepotrzebnie. Można było to załatwić szybciej. Ale atmosfera była całkiem niezła i przynajmniej się nie stresowałam.