Accenture

Doradztwo / Konsulting, Nowe technologie / IT

O Accenture

Accenture jest międzynarodową spółką zajmującą się outsourcingiem procesów biznesowych i konsultingiem. Jest także jednym z liderów w dostarczaniu kompleksowych usług i rozwiązań technologicznych w modelu end-to-end.


Początki działalności firmy sięgają 1989 r., a jej główną siedzibą jest Irlandia. Od ponad dwóch dekad przedsiębiorstwo prężnie rozwija swoją działalność i aktualnie obecne jest już w ponad 120 krajach świata, zatrudniając około 411 tys. osób.


Początkiem funkcjonowania firmy na polskim rynku był 1990 r., a pierwsze biuro Accenture w Warszawie otwarte zostało w 1993 r. Na chwilę obecną przedsiębiorstwo posiada 7 placówek w 4 miastach w kraju: cztery w Warszawie, a także w Łodzi, Krakowie i Wrocławiu. Podobnie jak oddziały w innych częściach świata, polskie filie dostarczają swoim klientom usługi z zakresu sześciu linii biznesowych: Strategy, Operations, Technology, Consulting, Security i Digital.


Firma dzięki swoim innowacyjnym działaniom zdobyła wiele wyróżnień w międzynarodowych rankingach. Była kilkukrotnie notowana na liście Fortune Global 500 i Fortune Global 2000 magazynu „Fortune”, na której znajdują się najważniejsze przedsiębiorstwa świata.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Rewelacyjni ludzie

anonimowo
Przede wszystkim atmosfera na 5! Super ludzie, z którymi można porozmawiać, a przy okazji nauczyć się od nich czegoś nowego. Dają też trochę szkoleń, więc można się rozwijać i zdobywać nowe kompetencje, tutaj jest spore pole do popisu. Poza tym praca w Accenture jest też bardzo elastyczna pod względem godzin, a dodatkowo dają możliwość pracy zdalnej, przynajmniej na niektórych stanowiskach. Same plusy? Niestety nie do końca, bo jak dla mnie wynagrodzenie mogłoby być trochę wyższe. Ale przynajmniej dają dobry pakiet świadczeń dodatkowych, więc to trochę wynagradza kwestie finansowe. Myślę, że to firma z dobrymi perspektywami i mogę ją polecić.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Bony / bilety / zniżki
  • Elastyczny czas pracy
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Praktykant w Obszarze Infrastruktury IT (UNIX, ORACLE) (Praktyka/Staż)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 4.2017
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Dodatkowe Projekty, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Wynagrodzenie
O Tobie
O Tobie:Sukcesy i Porażki, Wiedza o Firmie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Po aplikacji na stronie z ogłoszeniem w ciągu tygodnia dostałem telefon, a potem maila od pracownika HRu w związku z rozmową o pracę i krótkim streszczeniem jak by wyglądały warunki zatrudnienia mnie na stanowisku (rodzaj umowy i czas trwania).

Na spotkanie niestety rekruter, a następnie mój przełożony spóźnił się. Sporo, bo czekałem ok. 30 minut. Panie w recepcji, chciały to nadrobić propozycją wody, albo czegoś innego do picia.

Gdy nastąpiło w spotkanie, rekruter wypytał mnie o technologie, które będą potrzebne na stanowisku, języka nie weryfikował, potem były pytania o dyspozycyjność i moje oczekiwania zarobkowe. Na początku był jeszcze moment, gdy rekrutujący dał mi swoje "5 minut" na opowiedzenie o sobie.

Niestety przez cały ten czas, gdy ja mówiłem rekruter siedział cały czas patrząc w telefon albo w ekran laptopa.

Rozmowa przebiegła tak jak powinna (wywiad), ale otoczka była pokazująca mi brak szacunku dla kandydata na stanowisko. Mimo wszystko ocena pozytywna, bo wszystko było weryfikowane, dosyć szczegółowo i uczciwie.