Wika

Przemysł / Produkcja

O Wika

Grupa WIKA

Grupa WIKA to światowy lider w produkcji urządzeń do pomiaru ciśnienia, temperatury i poziomu. Pracując z naszymi klientami, opracowujemy kompleksowe rozwiązania oparte na najwyższej jakości technologiach pomiaru. Od kilku lat aktywnie praktykujemy system zarządzania KAIZEN, co pozwoliło nam na optymalizację procesów i podniesienie standardów oferowanych produktów i obsługi klienta. Każdego roku dostarczamy ponad 50 milionów wysokiej jakości produktów do ponad 100 krajów. Obecnie na całym świecie używanych jest około 600 milionów instrumentów pomiarowych firmy WIKA.

WIKA w Polsce

WIKA Polska to kontynuacja prawie 100-letniej tradycji marki KFM, której historia sięga 1916 r. W grudniu 2000 r. Kujawska Fabryka Manometrów połączyła się z partnerem strategicznym WIKA Alexander Wiegand GmbH & Co. i od tego momentu istnieje jako część międzynarodowego koncernu WIKA. W grudniu 2007 r. firma oficjalnie zmieniła nazwę na WIKA Polska i stała się integralną częścią „rodziny WIKA”. Na początku sierpnia 2014 r. uruchomiona została kolejna fabryka – WIKA Polska SGF w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, również we Włocławku. Produkowane są w niej manometry ze stali kwasoodpornej. Obecnie obie spółki zlokalizowane we Włocławku zatrudniają ok. 1300 osób.

Kogo poszukujemy?

Główne wymagania jakie stawiane są przyszłym kandydatom to:

  • Wykształcenie techniczne,
  • Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w stopniu dobrym,
  • Umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność,
  • Chęć uczenia się, otwartość na zmiany,
  • Wiedza i umiejętności wynikające ze specyfiki danego stanowiska.

Plany rekrutacyjne

Nasze aktualne oferty publikowane są na stronie: www.wikapolska.pl. Jeśli nie znajdziesz interesującej Cię oferty pracy, prześlij CV do naszej bazy kandydatów na adres: [email protected]. Systematycznie poszukujemy specjalistów w obszarze mechaniki, mechatroniki, budowy maszyn, automatyki, robotyki, elektroniki, konstrukcji, inżynierii procesu, produkcji, inżynierii jakości. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok.

Miejsce pracy (praktyk, stażu)

Obecnie we Włocławku znajdują się dwie fabryki Grupy WIKA. Jedna zlokalizowana przy ul. Łęgskiej 29/35, natomiast druga uruchomiona została w sierpniu 2014 r. w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul. Kawka 6.

Osoby odpowiedzialne za rekrutację

Tel.: 54 230 27 81

Nowe OpinieDodaj

4.4
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Bardzo mi się podobało

Programista stażysta
W Wikia byłem na stażu na stanowisku programisty i bardzo mi się podobało tam chyba wszystko. Super atmosfera, ludzie, którzy chcą przekazać swoją wiedzę, godziny pracy a raczej stażu, sposób szkolenia wszystko było super. Faktycznie da się dużo nauczyć a nie idzie się tylko po to żeby przesiedzieć swoje.

Moim zdaniem z perspektywy stażysty to firma bez wad. Kto wie może za jakiś czas będę się starał o stałe zatrudnienie u nich. Po takim stażu chce się spróbować pracować u nich tak normalnie.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Specjalista ds. Kadr i Płac (Praca)

Branża: Human ResourcesMiejsce: WłocławekTermin rozmowy: 9.2016
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Fajna rozmowa rekrutacyjna. Tak przeprowadzona, że ma się wrażenie, że tam się bardzo dobrze pracuje. U mnie nie było skomplikowanych trudnych pytań. Tylko takie jakie miałam wcześniej w pracy obowiązki? Czy znam prawo pracy, ubezpieczeń, podatkowe? Czy umiem obsługiwać program płatnik? Kiedy bym mogła zacząć pracę? Jakie zarobki by mi odpowiadały? Czy znam angielski albo niemiecki?

Wydawało mi się, że może mi się udać, szkoda, że nie wyszło. Praca wydawała się być bardzo dobra.