UPS Global Business Services Polska Sp. z o.o.

Transport / Logistyka

O UPS Global Business Services Polska Sp. z o.o.

UPS powstało w 1907 r. w Seattle w Stanach Zjednoczonych, a obecnie jego główną centralą jest Atlanta. Ta początkowo niewielka firma kurierska dziś jest jednym z wiodących przedsiębiorstw świadczących usługi związane z przewozem przesyłek oraz transportem i logistyką. Firma zatrudnia 435 tys. pracowników na całym świecie, a zasięgiem jej działań objętych jest ponad 200 krajów. Szacuje się, że dziennie za pośrednictwem UPS zarówno drogą lądową jak i powietrzną dostarczanych jest 19,1 miliona paczek i dokumentów.


Firma rozpoczęła swoją działalność na rynku europejskim w 1976 r. Wtedy utworzono pierwszą filię UPS w Niemczech. Aktualnie przedsiębiorstwo obecne jest już na terenie 56 krajów i terytoriów w Europie, w tym w Polsce. Główną siedzibą europejskich oddziałów UPS jest Bruksela.


W Polsce funkcjonuje m.in. UPS Global Business Services, będący centrum usług biznesowych prowadzonym przez spółkę. Jego siedziby zlokalizowane są we Wrocławiu oraz w Łodzi. Podobnie jak inne filie specjalizuje się w obsłudze dystrybucji oraz zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponadto wspiera ponad 50 procesów powiązanych m.in. z zakupami, logistyką, finansami i rachunkowością, agencją celną czy sprzedażą i wycenami.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dość dobra korporacja na polskim rynku

Administrator z jęz. niemieckim
Ten oddział UPS jak każda inna firma, w której do tej pory pracowałem miał i wady i zalety. Zupełnie normalna sprawa jeszcze nie słyszałem o firmie idealnej. Zawsze znajdzie się jakiś powód do narzekania chociaż czasem te powody są bardzo naciągane.

Tutaj faktycznie można było pomarudzić na finanse. Poziom średnio atrakcyjny nawet dla osób wchodzących do branży. Mi przeszkadzała też niewielka szansa na przyszły awans bo wolałbym się rozwijać i iść gdzieś dalej.

Z zalet to dla mnie godziny pracy 8.00-16.15. Do tego ciągła konieczność używania niemieckiego bo się go nie zapomina. Nawet jeszcze lepiej trzeba go ciągle doskonalić. Atmosfera zasługująca na 5 i doświadczenie korporacyjne.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Program emerytalny

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Administrator (Praca)

Branża: Transport / LogistykaMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 9.2015
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Dodatkowe Projekty, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Rekrutacja u mnie to był jeden etap, spotkanie w firmie.

Na początku przedstawili mi warunki, co moim zdaniem jest bardzo fair, później były pytania do mnie. Miałem opowiedzieć o doświadczeniu, wykształceniu, chcieli kilka zdań po angielsku, więc w sumie same proste rzeczy, bo chyba każdy wie, gdzie pracował i co robił ;)

Później był mini test z excela, ale też bez jakiś większych trudności, bo chcieli tylko wpisywanie formuł i tabele przestawne sprawdzić.

Ogólnie to OK.