Procter & Gamble

Sprzedaż, Przemysł / Produkcja, Transport / Logistyka

O Procter & Gamble

Procter & Gamble jest jednym z największych przedsiębiorstw na świecie. Firma powstała w 1837 r. w Stanach Zjednoczonych w Cincinnati, gdzie do dziś znajduje się jej główna siedziba. Początkowo zajmowała się jedynie produkowaniem mydła i świec woskowych, jednak wkrótce rozszerzyła swój asortyment. Obecnie P&G specjalizuje się w produkcji i sprzedaży kosmetyków, środków higieny osobistej oraz artykułów gospodarstwa domowego. W trakcie swojego istnienia firma wprowadziła na rynek wiele innowacji. Stała się prekursorem takich produktów, jak m.in. pasta z fluorem, jednorazowe pieluszki czy też szampon i odżywka w jednym.


Aktualnie P&G jest właścicielem 300 marek, które obecne są w 180 krajach na całym świecie. Do najbardziej znanych należą, m.in. Gillette, Braun, Oral-B, Pampers, Blend-a-med, Head&Shoulders, Max Factor, Vizir, Old Spice, Pantene czy Naturella.


Pierwszy polski oddział P&G  rozpoczął swoją działalność w 1991 r., wraz z otwarciem głównego biura przedsiębiorstwa zlokalizowanego na warszawskim Targówku. W obecnej chwili firma posiada już 7 filii w Polsce, w tym 4 zakłady produkcyjne. Wśród nich znajduje się największa na świecie fabryka maszynek do golenia Gillette w Łodzi oraz największa w Europie fabryka zajmująca się produkcją kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim.


Firma Procter & Gamble w ostatnich latach otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Doceniona została, m.in. przez magazyn Fortune zajmując 5. miejsce w plebiscycie „Najbardziej podziwianych firm 2011”. Przedsiębiorstwo uznawane jest także za rzetelnego pracodawcę, co ma odzwierciedlenie w uzyskaniu przez nie pierwszego miejsca w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w branży FMCG, zorganizowanym przez agencję Antal International w 2011 r.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Trochę nudna praca, ale wspominam dobrze

anonimowo
W P&G było bardzo fajnie. Widać, że dbają o pracowników, bo wypłata jest wysoka i dorzucają też bonusy w postaci chociażby prywatnej opieki medycznej czy dofinansowania do stołówki. Naprawdę porządna firma. I mają bardzo ładne biuro, a zawsze lepiej się pracuje w ładnym otoczeniu. W pracy było niestety czasem trochę stresu, ale do wytrzymania. Po pewnym czasie jednak moje obowiązki zaczęły mnie już nudzić i zaczęłam powoli wpadać w rutynę. Po prostu nie czułam, że mogę się tam jakoś szczególnie rozwinąć.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy
  • Dofinansowanie posiłków

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

planning specialist (Praca)

Branża: SprzedażMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 1.2018
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Testy analityczne
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Sukcesy i Porażki, Wiedza o Firmie
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Dodatkowe Projekty, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Rekrutacja była wieloetapowa, więc to nie było tak, że wysłałem CV, pojechałem na spotkanie i dostałem pracę. Tutaj trzeba było się bardziej postarać. Na początku dostałem do wypełnienia testy analityczne, ale one były dla mnie łatwe. A potem miałem dwie rozmowy w firmie. Obie były głównie po angielsku, z czego jedną prowadził native speaker. Pytania były takie dosyć proste, o doświadczenie, o to jaki był mój największy sukces w dotychczasowym życiu zawodowym, jakie są moje oczekiwania itp. Tylko że właśnie trzeba było mówić w języku obcym. Ja akurat znam angielski dosyć dobrze, więc to też aż takie trudne nie było. Ale jeśli ktoś czuje się niepewnie w rozmowach w innym języku to może nie być tak prosto, bo jednak trzeba umieć się wypowiedzieć w sposób profesjonalny. Moje ogólne wrażenia po tej rekrutacji były dobre, bo widać, że szukają specjalistów i podchodzą do kandydatów poważnie.