Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Procter & Gamble

Sprzedaż, Przemysł / Produkcja, Transport / Logistyka

O Procter & Gamble

Procter & Gamble jest jednym z największych przedsiębiorstw na świecie. Firma powstała w 1837 r. w Stanach Zjednoczonych w Cincinnati, gdzie do dziś znajduje się jej główna siedziba. Początkowo zajmowała się jedynie produkowaniem mydła i świec woskowych, jednak wkrótce rozszerzyła swój asortyment. Obecnie P&G specjalizuje się w produkcji i sprzedaży kosmetyków, środków higieny osobistej oraz artykułów gospodarstwa domowego. W trakcie swojego istnienia firma wprowadziła na rynek wiele innowacji. Stała się prekursorem takich produktów, jak m.in. pasta z fluorem, jednorazowe pieluszki czy też szampon i odżywka w jednym.


Aktualnie P&G jest właścicielem 300 marek, które obecne są w 180 krajach na całym świecie. Do najbardziej znanych należą, m.in. Gillette, Braun, Oral-B, Pampers, Blend-a-med, Head&Shoulders, Max Factor, Vizir, Old Spice, Pantene czy Naturella.


Pierwszy polski oddział P&G  rozpoczął swoją działalność w 1991 r., wraz z otwarciem głównego biura przedsiębiorstwa zlokalizowanego na warszawskim Targówku. W obecnej chwili firma posiada już 7 filii w Polsce, w tym 4 zakłady produkcyjne. Wśród nich znajduje się największa na świecie fabryka maszynek do golenia Gillette w Łodzi oraz największa w Europie fabryka zajmująca się produkcją kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim.


Firma Procter & Gamble w ostatnich latach otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Doceniona została, m.in. przez magazyn Fortune zajmując 5. miejsce w plebiscycie „Najbardziej podziwianych firm 2011”. Przedsiębiorstwo uznawane jest także za rzetelnego pracodawcę, co ma odzwierciedlenie w uzyskaniu przez nie pierwszego miejsca w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w branży FMCG, zorganizowanym przez agencję Antal International w 2011 r.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobra praca za dobre pieniądze

anonimowo
Mam bardzo dobre zdanie o firmie P&G. To duże i znane przedsiębiorstwo, więc warto u nich zdobyć doświadczenie, bo przyda się to na przyszłość. Poza tym można tam godziwie zarobić, pensję dostawałam naprawdę porządną. Dodawali do tego jeszcze benefity, w tym takie dość nietypowe jak np. masaże i to mi się podobało. Praca wiązała się jednak z częstym zostawaniem po godzinach, więc work/life balance czasami był zaburzony. I dochodził jeszcze do tego stres, ale tutaj akurat pewnie nie bardziej niż w innych firmach. Ja ogólnie byłam zadowolona ze współpracy z nimi.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
 • Prywatna opieka medyczna
 • Narzędzia pracy
 • Karta sportowa
 • Bony / bilety / zniżki
 • Dofinansowanie posiłków

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena negatywna
Ocena rozmowy:Negatywna

Graduate Sales Trainee (Praca)

Branża: SprzedażMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 2.2018
Proces rekrutacji: 5 etapów
 • Testy analityczne
 • Testy specjalistyczne
 • Spotkanie w firmie
 • Rozmowa w języku obcym
 • Testy online
Pytania dotyczące
Kariera
Kariera:Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
 • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Szczerze przyznam, że nigdy nie spotkałam się z takim brakiem profesjonalizmu.
Aplikowałam na stanowisko Graduate Sales Trainee. Przeszłam wszystkie etapy rektutacji - ostatnią pod koniec lutego, gdzie po rozmowie poinformowano mnie, że dostanę odpowiedź do dwóch tygodni - niezależnie od tego czy odpowiedź będzie pozytywna czy negatywna. Minęły 3 tygodnie, skontaktowałam się z panią z HR która umawiała mi poprzednie rozmowy i poprosiłam o informację na temat wyniku rekrutacji. Dowiedziałam się od niej, że decyzja jeszcze nie została podjęta i jak tylko się pojawi informacja to mnie powiadomi. Nic takiego nie miało miejsca. Czekałam kolejne 2 tygodnie - łącznie 5 tygodni z obiecanych 2. Skontaktowałam się ponownie z działem HR i stanowczo poprosiłam o odpowiedź - miałam wtedy już oferty pracy z innych firm i musiałam wiedzieć czy je przyjąć czy może poczekać na ofertę z P&G. Pani w HR napisała że skontaktowała się z dyrektorem działu do którego aplikowałam i tenże dyrektor skontaktuje się ze mną osobiście jak tylko będzie miał chwilę czasu. Od tamtej pory minęły kolejne 2 tygodnie, a kontaktu jak nie było tak nie ma. Łącznie czekam już 7 tygodni, ale oczywiście przestałam firmie ufać już dawno temu i podjęłam pracę w innej firmie.
Dodam, że sam proces rekrutacji nie należał do łatwych i był raczej czasochłonny - po testach online musiałam jechać do siedziby firmy w Warszawie - dodam, że jestem z innego miasta więc wiązało się to z niemal pięcioma godzinami w pociągu - gdzie pisałam testy pod nadzorem pani z HR. Następnie dwa tygodnie później musiałam ponownie wybrać się do Warszawy na rozmowę w cztery oczy z panią pracującą w dziale Sales, a trzy tygodnie później dopiero miałam rozmowę z dwoma managerami z tego właśnie działu.
Biorąc pod uwagę ile czasu, wysiłku i pieniędzy kosztowało mnie przejście wszystkich etapów, brak odpowiedzi, (choćby zwykłego maila pt. przykro nam, ale wybraliśmy kogoś innego), to zupełny brak szacunku do drugiego człowieka.