Hewlett-Packard

Nowe technologie / IT

O Hewlett-Packard

Hewlett-Packard Company to, wg danych z 2010 roku, druga jeśli chodzi o obroty największa firma świadcząca usługi informatyczne na świecie. HP zajmuje się przede wszystkim produkcją komputerów, drukarek, serwerów, a także urządzeń wykorzystywanych w poligrafii. Od 1999 roku spółka wyodrębniła dodatkowo Agilent Technologies, tworzące między innymi sprzęt medyczny. W 2010 roku w HP zatrudnionych było około 325 tysięcy osób.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

HP to konkretna firma

anonimowo
W każdej, nawet w takiej wielkiej i znanej firmie, jest tak, że kilka rzeczy nam się podoba, a parę nam przeszkadza. Dziwne jakby było inaczej. Tzn. ja jeszcze nie trafiłam na inną opcję.

Więc przechodząc do rzeczy co mnie się podobało w HP... atmosfera, godziny pracy i możliwość pracowania z domu, międzynarodowość, fajni pracownicy, stabilizacja.

Przeszkadzało mi, że był stres i wszystko było zorganizowane tak, że biurokracja czekała na każdym kroku.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Financial Analyst (Praca)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: WrocławTermin rozmowy: 12.2015
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania, Wiedza o Firmie
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Pierwsza styczność z HP to rozmowa kwalifikacyjna przez telefon. Zadzwonili do mnie, zapytali, czy mogę poświęcić kilka minut i zasypali pytaniami. Chodziło głównie o doświadczenie zdobyte do tej pory, znajomość angielskiego i francuskiego (pani zapytała o kilka rzeczy także w tych językach, więc sprawdzają to też praktycznie) oraz o wykształcenie. Poinformowano mnie, że jeśli się spodobałam, zostanę zaproszona dalej.

Dalej w tym przypadku oznaczało spotkanie w firmie z teoretycznie przyszłym przełożonym. Po jakimś czasie od tej pierwszej rozmowy, zostałam zaproszona na tę drugą. Ta była zdecydowanie dłuższa, ale pytania się powtarzały. Rozmowa w sumie w trzech językach - po polsku, angielsku i francusku. Trochę pytań o doświadczenie, znajomość programów biznesowych np. Excela, o znajomość rynku finansowego, chęć do pracy akurat w ich firmie itp. Stres można odczuwać tylko dlatego, że ciężko niektóre rzeczy wyrazić w obcym jednak języku, poza tym było ok.