Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

FMC Technologies

Inżynieria / Konstrukcje, Instalacja / Utrzymanie / Serwis

O FMC Technologies

FMC Technologies to część międzynarodowej Grupy FMC Technologies Inc. Firma zajmuje się tworzeniem rozwiązań technologicznych dla branży energetycznej, w tym projektowaniem systemów między innymi wspomagających poszukiwanie, odwierty oraz samo wydobycie ropy naftowej, a także gazu ziemnego. Na całym świecie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 18 tysięcy osób, a w polskim oddziale w Krakowie około 100 pracowników. Obecnie FMC Technologies uznane jest za jedną z najbardziej innowacyjnych firm - według magazynu "Fortune".

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Jest nieźle

Anonimowo
Pracowałem w FMC ponad dwa lata i wspominam ten okres dość dobrze. Byłem wtedy świeżo po studiach i przyznam, że był to dla mnie dobry start w branżę. Zespół tworzą w głównej mierze młodzi ludzie, ale dzięki temu atmosfera jest bardzo dobra i z łatwością można się ze wszystkimi dogadać. Plusy to z pewnością wynagrodzenie, benefity oraz godziny pracy. Jeśli chodzi o kwestię rozwoju to firma ma i plusy i minusy. Rozwijać się można i możliwości ku temu są duże, a dla chętnych istnieje możliwość wyjazdów służbowych. Ja przez te ponad 2 lata zdobyłem dość solidny zastrzyk wiedzy oraz doświadczenia. Minusem jest jednak dość płaska struktura, która nie daje zbyt wielkich możliwości awansu.
Mimo wszystko jest to praca w ciekawej branży, panuje tu wysoka kultura pracy, a pracownicy są dobrze traktowani. Dlatego pomimo kilku minusów polecam pracę w FMC, ponieważ jest to doświadczenie warte zdobycia.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

  Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

  Ocena pozytywna
  Ocena rozmowy:Pozytywna

  Anonimowo (Praca)

  Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 1.2017
  Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
  Pytania dotyczące
  O Tobie
  O Tobie:Cele życiowe, Zainteresowania
  Kariera
  Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie
  Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
  Ogólny komentarz

  Rekrutacja do FMC składała się klasycznie z dwóch etapów. Pierwszy etap to było spotkanie z Panią z HR. Generalnie miło, sympatycznie i na temat. Pytania absolutnie ogólne i standardowe - o doświadczenie, wykształcenie, pasje i motywacje. Dodatkowo trzeba odbyć również krótką rozmowę po angielsku. Znajomość języka jest tu niezbędna ponieważ drugie spotkanie odbywa się z kierownikiem działu z Norwegii. Tu oczywiście już cała rozmowa prowadzona była po angielsku. Jeśli mam być szczery to trochę mnie to na początku stresowało, ale Pan był bardzo przyjazny i otwarty dzięki czemu całe nerwy szybko opadły i wszystko poszło bardzo dobrze. Podczas obu etapów w sumie dowiedziałem się wszystkich cennych informacji zarówno na temat samej firmy jak i mojego przyszłego stanowiska. Podpowiem, że warto uważnie słuchać pytań bo jedno z nich było dość proste, ale zawierało drobny haczyk, a było tym sprawdzającym moją czujność i wiedzę. Warto więc nie wyłożyć się akurat na nim.
  Moje ogólne odczucia co do całego procesu rekrutacyjnego są bardzo pozytywne, tym bardziej, że finalnie otrzymałem ofertę pracy.
  Szczerze polecam wszystkim bo jest to firma na poziomie.