Euroglas

Sprzedaż, Przemysł / Produkcja

O Euroglas

Szkło: nie istnieje żaden strarszy  materiał, który jest zarazem tak nowoczesny i tak przyszłościowy

Blisko klienta
Jak mówi już sama nazwa jesteśmy europejskim producentem szkła płaskiego.
W 1995 roku uruchomiliśmy pierwszą hutę szkła float w alzackim Hombourgu.
W 1998 roku zbudowaliśmy hutę w Haldensleben (niedaleko Magdeburga).
2006 rok był czasem uruchomienia linii wytopu szkła w Osterweddingen (również niedaleko Magdeburga). 
W  2009 roku w Ujeździe powstała czwarta huta szkła płaskiego grupy Glas Troesch.

Surowiec

Przyglądając się naszym hutom szkła float można zapomnieć o tradycyjnych zakładach produkcyjnych. Łącząc ze sobą piasek, sodę, dolomit i wapień, przemieniamy je w spójną i intrygującą całość. 
 
Pierwiastek ognia
Ogień jest naszym żywiołem. Nie może zgasnąć, ponieważ cały zakład stanie w przejmującej ciszy. To on podtrzymuje i spaja proces produkcji. Ogień charakteryzuje również ducha naszej firmy, ponieważ chcemy coś stworzyć w świecie szkła.

Jakość
Produkcja sterowana jest komputerowo i kontrolowana laserowo. Nasi specjaliści, wspomagani najnowocześniejszą elektroniką, dają z siebie wszystko, aby na całej długości linii uzyskać najwyższą jakość zanim szkło dowieziemy do klienta.

Logistyka
Naszych klientów zaopatrujemy za pomocą specjalistycznego transportu, różnymi stojakami, umożliwiającymi ekonomiczny i pewny rozładunek. Na życzenie klienta dostarczamy szkło o wymiarach handlowych lub zamówionych formatkach w specjalnych skrzyniach.

Z prądami rynkowymi
Cieszy nas, gdy szkło trafia w dobre ręce i znajduje zastosowanie w nowoczesnej architekturze, w środkach transportu i rozwiązaniach designerskich.

Środowisko
Szkło wytapia się dzisiaj tak, jak przed sześciu tysiącami lat. Powstają spaliny.
We wszystkich naszych zakładach oczyszczamy spaliny, spełniając wszystkie, nawet najostrzejsze normy. Chociażby: 2/3 zapotrzebowania na energię elektryczną pokrywamy dzięki rekuperacji ciepła. Mamy również system odbioru pełnowartościowych odpadów, w postaci stłuczki, który tworzy zamknięty obieg materiałów. Dzieki temu chronimy źródła surowców.

Jesteś zainteresowany?
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, stoiska targowego w Łodzi oraz/lub do kontaktu telefonicznego.


Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Praktyki, które są warte polecenia

Praktyki
Zakładam, że to jest idealne miejsce żeby opisać swoje doświadczenie z praktyk :) Może ktoś akurat będzie szukał dla siebie i się zastanawiał czy w Euroglas warto. Potwierdzam, że warto, bo sama byłam :) Jedyny problem trzeba sobie radzić z temperaturą na produkcji, którą na początku ciężko znieść.

Praktyki były mocno kształcące, płatne i przeprowadzone od samego początku do samego końca w pozytywnej atmosferze. Bardzo mi się spodobało podejście i ilość nauki. Uważam, że lepiej nie mogłam trafić :)
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance