Comarch

Nowe technologie / IT

O Comarch

Firma Comarch powstała w 1993 r. w Krakowie. Jej pomysłodawcą był prof. Akademii Górniczo-Hutniczej Janusz Filipiak, który do projektu zaangażował swoich 12 studentów. Od tamtej pory przedsiębiorstwo znacznie się rozrosło i dziś funkcjonuje w 91 biurach w 31 krajach świata, zatrudniając ponad 5600 pracowników.


Głównym profilem działalności Comarch jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu systemów informatycznych. Wśród nich znajdują się, m.in. oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych, systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami, oprogramowania przeznaczone dla instytucji ubezpieczeniowych i finansowych, placówek medycznych, sklepów internetowych i linii lotniczych, jak również innowacyjne systemy stworzone z myślą o najważniejszych instytucjach publicznych. Ponadto, w ostatnich latach firma zaczęła rozwijać się w kierunku projektów związanych z Internet of Things, Smart City i Cyber Security, a także analizy danych z sieci społecznościowych.


W Polsce funkcjonuje obecnie 17 biur, zlokalizowanych w Krakowie, Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Bielsku-Białej, Kielcach, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Toruniu, Tarnowie, Wrocławiu, Włocławku oraz Warszawie.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Zaczynałem tam i dobrze wspominam

anonimowo
Jak ktoś dopiero co zaczyna w IT, to polecam mu pracę w Comarch. Tutaj można się sporo nauczyć i zdobyć niezbędne doświadczenie. Ja właśnie byłem na starcie mojej kariery i nie żałuję, że zacząłem ją właśnie w tej firmie. Z plusów mogę dodać też atmosferę i jeszcze elastyczne godziny pracy. Zarobki były w sumie średnie, ale jak tam trafiłem to dopiero zaczynałem, więc też nic dziwnego. Z wad to czasem było nerwowo, bo praca nad niektórymi projektami powodowała sporo stresu. Ale można się było przyzwyczaić, więc generalnie mi się podobało.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

android developer (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: PoznańTermin rozmowy: 11.2017
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Inne, Sukcesy i Porażki
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Uczelnia, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Rozmowa kwalifikacyjna w Comarchu odbyła się w siedzibie firmy. Tam w zasadzie niewiele mnie zaskoczyło. Były pytania o doświadczenie, studia i zainteresowania oraz takie bardziej szczegółowe i specjalistyczne związane konkretnie z moją branżą. Miałem opowiedzieć np. o zrealizowanych przez siebie projektach. Poza tym interesowała ich też moja znajomość języków obcych. Chwilę nawet musiałem z nimi porozmawiać po angielsku, ale to było raczej proste. Z tym, że ja akurat dość dobrze mówię po angielsku, ale myślę, że wystarczyłoby że ktoś by tak mniej więcej „ogarniał”. Całość rozmowy oceniam pozytywnie, było profesjonalne podejście i miła atmosfera, a to zawsze w takich sytuacjach jest najważniejsze.

Najnowsze oferty pracy