Comarch

Nowe technologie / IT, Telekomunikacja

O Comarch

Firma Comarch powstała w 1993 r. w Krakowie. Jej pomysłodawcą był prof. Akademii Górniczo-Hutniczej Janusz Filipiak, który do projektu zaangażował swoich 12 studentów. Od tamtej pory przedsiębiorstwo znacznie się rozrosło i dziś funkcjonuje w 89 biurach w 30 krajach świata, zatrudniając ponad 5500 pracowników.


Głównym profilem działalności Comarch jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu systemów informatycznych. Wśród nich znajdują się, m.in. oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych, systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami, oprogramowania przeznaczone dla instytucji ubezpieczeniowych i finansowych, placówek medycznych, sklepów internetowych i linii lotniczych, jak również innowacyjne systemy stworzone z myślą o najważniejszych instytucjach publicznych. Ponadto, w ostatnich latach firma zaczęła rozwijać się w kierunku projektów związanych z Internet of Things, Smart City i Cyber Security, a także analizy danych z sieci społecznościowych.


Comarch posiada swoje oddziały na 4 kontynentach. W Polsce funkcjonuje obecnie 17 biur, zlokalizowanych w Krakowie, Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Bielsku-Białej, Kielcach, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Toruniu, Tarnowie, Wrocławiu, Włocławku oraz Warszawie.


Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Zaczynałem tam i dobrze wspominam

anonimowo
Jak ktoś dopiero co zaczyna w IT, to polecam mu pracę w Comarch. Tutaj można się sporo nauczyć i zdobyć niezbędne doświadczenie. Ja właśnie byłem na starcie mojej kariery i nie żałuję, że zacząłem ją właśnie w tej firmie. Z plusów mogę dodać też atmosferę i jeszcze elastyczne godziny pracy. Zarobki były w sumie średnie, ale jak tam trafiłem to dopiero zaczynałem, więc też nic dziwnego. Z wad to czasem było nerwowo, bo praca nad niektórymi projektami powodowała sporo stresu. Ale można się było przyzwyczaić, więc generalnie mi się podobało.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Copywriter (Praca)

Branża: Marketing / Reklama / PRMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 10.2016
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Nie można powiedzieć, że to była rozbudowana czy skomplikowana rekrutacja. Wręcz przeciwnie - bardzo sensowna, ale jedna rozmowa kwalifikacyjna. Jasno przedstawione, jakie są ich oczekiwania, konkretne pytania do mnie związane m.in.: z umiejętnościami w zakresie tworzenia i redakcji tekstów zarówno w języku polskim, jak i angielskim; z wcześniejszymi doświadczeniami zawodowymi; z oczekiwaniami i wymaganiami; z językiem angielskim - tutaj również wprowadzono element testowy, czyli rozmowę po angielsku; z wykształceniem.

Cenię sobie to, że informują kandydatów biorących udział w etapie rozmów kwalifikacyjnych, jaka jest ich decyzja.

Najnowsze oferty pracy