Budimex

Nieruchomości / Budownictwo

O Budimex

Grupa Budimex powstała w 1968 r. w Warszawie i do dziś jest jednym z najważniejszych polskich przedsiębiorstw budowlanych.  Firma nastawiona jest na działalność infrastrukturalno-usługową i aktualnie skupia się głównie na rynku polskim. W skład grupy wchodzą przedsiębiorstwa Budimex Nieruchomości, Elektromontaż Poznań i Mostostal Kraków. Głównym udziałowcem spółki jest hiszpańskie przedsiębiorstwo Ferrovial specjalizujące się w infrastrukturze transportowej. W 1997 r. grupa Budimex zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.


Firma Budimex świadczy kompleksowe usługi w dwóch głównych segmentach: budowlanym i nieruchomości. Jest generalnym wykonawcą w sektorach infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Rozwija się również w kierunku gospodarki odpadami. Jednym z aktualnych celów przedsiębiorstwa jest także uzyskanie pozycji krajowego lidera na rynku deweloperskim.


Przedsiębiorstwo realizuje około 240 kontraktów rocznie i jak do tej pory nawiązało współpracę z ponad 12 tys. kontrahentów. Przy finalizacji projektów spółki pracuje w Polsce ponad 6,5 tys. pracowników.


Do jednych z najważniejszych realizacji spółki Budimex należą, m.in. wybudowanie dworca kolejowego Wrocław Główny, Centrum Kongresowego ICE w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Szkoły Filmowej w Gdyni, a także budowa odcinka autostrady A1 i A2 oraz jednego z terminali portu lotniczego w Gdańsku. Projekty podejmowane przez spółkę często realizowane są z dużym rozmachem. Budimex odpowiada, m.in. za powstanie największego w Europie mostu typu extradosed oraz ósmego co do wielkości kościoła w Europie.


Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Ciężka praca dla ambitnych

anonimowo
Praca w Budimex to na pewno dużo ciekawych projektów, jak ktoś jest ambitny to mu się spodoba. Jest też wielu specjalistów w swojej branży, zawsze można poznać interesujących ludzi, a te kontakty mogą zaowocować czymś dobrym również w przyszłości. Niestety rotacja tu jest dość spora, ludzie przychodzą i odchodzą, ale mają swoje powody. Praca jest ciężka, a kierownictwo nie zawsze docenia to, ile wysiłku się wkłada na rzecz tej firmy. I trzeba uważać na kwestie delegacji, bo z tym to czasem nie jest tak różowo, oczekiwałem, że koszty pokrywa przedsiębiorstwo, a mimo to zdarzyło się, że zrobili tak, że to ja musiałem częściowo opłacić wyjazd.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta sportowa

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Asystent (Praca)

Branża: Inżynieria / KonstrukcjeMiejsce: KatowiceTermin rozmowy: 2.2017
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Rozmowa przez telefon i spotkanie - co fajne po każdej części informują co dalej nie zostawiają człowieka na lodzie bez informacji. Po tym czuć profesjonalizm firmy. Zresztą po pytaniach też go widać. Brałem udział tylko w spotkaniu z HR ale i tak uważam, że nawet HR ma profesjonalne podejście. Pytania bardzo jasno postawione i konkretne zgodne z wymaganiami z ogłoszenia.

Co mogę więcej dodać szkoda, że się mi nie udało, zdaję sobie sprawę, że na spotkaniu z HR się nie skończył ogólnie proces a dla mnie na tym etapie się skończyła rekrutacja. Może za jakiś czas spróbuję swoich sił jeszcze raz