Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Bayer Sp. z o.o.

Marketing / Reklama / PR, Sprzedaż, Farmaceutyka / Medycyna

O Bayer Sp. z o.o.

Bayer to międzynarodowa firma działająca w obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa. Produkty i usługi Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. Ponadto w Bayer otrzymasz unikalną możliwość, aby stać się częścią organizacji będącej w ciągłej fazie wzrostu, a także wiele możliwości rozszerzenia profesjonalnego doświadczenia w firmie, która wspiera innowacje i daje pracownikom siłę do zmian.


„Passion to innovate | Power to change”

Pasja, podobnie jak innowacje, pozwala zmieniać świat na lepsze.

Bayer, jako pracodawca, umożliwia osobom z pasją wcielać w życie innowacyjne pomysły, które czynią świat lepszym, w sposób spójny, atrakcyjny i odwołujący się do emocji.


Bayer jako pracodawca

Zobowiązanie Bayer jako pracodawcy mówi o tym, kim jesteśmy i co czyni kulturę Bayer wyjątkową.


Nasze zobowiązania

1. W Bayer masz swobodę i prawo do kwestionowania status quo oraz wybiegania w przyszłość.


W Bayer innowacyjność mamy we krwi. Ale nie pracujemy nad nią jedynie w centrach badawczych. Innowacyjność oznacza dla nas otwartość na nowe, niekonwencjonalne podejścia i spojrzenia. Naszą kulturę organizacyjną kształtuje pasja i fascynacja, wybieganie myślą w przyszłość. Dlatego zachęcamy Was do kwestionowania status quo i do poszukiwania rozwiązań, które wykraczają poza to, co oczywiste. Aby odpowiadać na potrzeby ludzi potrzeba wyobraźni, ambicji i odwagi.


2. W Bayer możesz współpracować z inspirującymi ludźmi, którzy współdzielą pasję innowacji.


W Bayer stawiamy na otwartą dyskusję, wymianę wiedzy oraz na współpracę. Możesz pracować z ekspertami, korzystać ze specjalistycznej wiedzy z całego świata i wspólnej pasji innowacji. Ludzie pełni entuzjazmu potrafią zmieniać pionierskie idee w skuteczne rozwiązania.


3. W Bayer tworzymy koncepcje inspirowane globalnymi wyzwaniami. Nasze rozwiązania, pozwalają zmieniać życie ludzi, nasz sposób myślenia zorientowany jest na potrzeby klientów.


W Bayer wsłuchujemy się w potrzeby naszych interesariuszy. Ich oczekiwania a także wyzwania stojące przed nimi inspirują nas do tworzenia rozwiązań, podnoszących jakość życia ludzi. Jako pracownicy Bayer, pomagamy naszym klientom, tworząc produkty i rozwiązania na ich obecne i przyszłe potrzeby.


4. W Bayer jesteś częścią silnego zespołu, w którym masz wpływ na świat, nie tylko dziś, ale także w przyszłości.


Bayer to międzynarodowa organizacja opierająca swoją działalność na badaniach i rozwoju. Jako firma społecznie odpowiedzialna dokładamy wszelkich starań, by tworzyć innowacje, które pozwolą poprawić jakość życia ludzi teraz i w przyszłości. Jako pracownicy Bayer poszukujemy odpowiedzi na wyzwania naszych czasów.

Nowe OpinieDodaj

1.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Nikomu nie polecam. Unikać.

Pracownik biurowy
Odnośnie Centrum finansowego Bayer w Gdańsku.

Osobiście nikomu nie polecam. Jakbym mógł cofnąć czas to na pewno nie wysyłałbym CV do tej firmy. Myślę jak stąd uciec najszybciej gdzie indziej.

Minusy:
- na spotkaniu rekrutacyjnym wszystko pięknie, miło, uprzejmie, "praca bez stresu"'; "ufamy sobie" - niezła zasłona dymna, mamienie

Sama praca: donoszenie
- obserwowanie ciągłe co robisz, jak się zachowujesz.
- Niby wolność i nie liczenie czasu pracy itp. ale jak zobaczą Cię z telefonem masz problem. Już "rozmowa umoralniająca".
- "pranie mózgu" na spotkaniach - tylko Bayer, Bayer jeszcze raz Bayer.
- "białe tablice" - częste spotkania i spowiadanie się co się zrobiło, co nie, jakie są plany i jedno wielkie ciśnienie na wyniki. Stoi się przez 15, 30 minut pod tablicą i się tłumacz z życia.
- firma nastawiona tylko na wyniki. Nie liczy się człowiek.
- ludzie donoszą na siebie i obgadują
- "feminizacja" - 80% to kobiety, ciągłe ploteczki, gadanie, obgadywanie.
- ludzie mocno przeklinają i gadają, bardzo kiepskie towarzystwo.

Polecam przeczytać czym filozofia - zarządzani LEAN. Jest to forma wyzysku pracowników - jak najmniej strat, jak najwięcej zysków.

Nie ma nadgodzin bo główny szef na to się nie zgadza, ale nie chcą zatrudniać nowych ludzi, więc wymagają żeby ludzie jeszcze więcej i szybciej i sprawniej pracowali.

Plus:
- dobre zarobki jak wynegocjujesz. Jednak kasa nie jest pierwsza i najważniejsza. Jeśli dla kogoś 3 tyś zł to dużo na rękę to to średnie zarobki.

Korporacja jak wiele innych. Jeśli ktoś nie pracował w korporacji, lepiej żeby tego nie robił. Strata czasu.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
 • Prywatna opieka medyczna
 • Kursy / konferencje
 • Narzędzia pracy
 • Karta sportowa
 • System premiowy
 • Wyjazdy integracyjne
 • Elastyczny czas pracy
 • Dofinansowanie posiłków
 • Owoce i napoje w firmie
 • Ubezpieczenia na życie
 • Program emerytalny

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Młodsza Księgowa (Praca)

Branża: Księgowość / Audyt / PodatkiMiejsce: GdańskTermin rozmowy: 10.2016
Proces rekrutacji: 3 etapy
 • Rozmowa przez telefon
 • Rozmowa w języku obcym
 • Assessment centre
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
Sposób aplikowania
 • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Sama rozmowa to była krótka, bo to tylko przez telefon, a cała rekrutacja skupiała się na Assessment Center. Ja nie przepadam za tego typu sposobem rekrutowania, nie wypadłam najlepiej i wiedziałam to od początku. Nie dostałam też propozycji udziału w dalszych etapach rekrutacji. Że tak powiem, nie wyszło.

Przy telefonicznym wywiadzie zadają kilka pytań, mi akurat o oczekiwania, znajomość języków i chyba dyspozycyjność. Podstawa to sprawdzenie znajomości angielskiego i u mnie dodatkowo niemieckiego. Na ac różnorodne zadania do wykonania samodzielnie i do pokazania, że się potrafi współpracować w grupie. Ja w grupie niezbyt się odnajduje i oni pewnie to zauważyli.