Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Amazon

Transport / Logistyka, Internet / E-commerce

O Amazon

Amazon został założony w 1994 r. w Stanach Zjednoczonych. Początkowo funkcjonował jako księgarnia internetowa, jednak z biegiem czasu rozszerzył swój asortyment. Dziś uznawany jest za największy sklep branży e-commerce na świecie i oferuje towary z wielu kategorii, m.in. elektronikę, sprzęt komputerowy, meble, nośniki muzyki i filmów oraz produkty spożywcze. Amazon jest także prekursorem wielu innowacyjnych rozwiązań w branży sklepów internetowych. Wprowadził, m.in. opcję dodawania opinii przez klientów, a także spersonalizowane rekomendacje i możliwość zrobienia zakupów za pomocą jednego kliknięcia. Firma dystrybuuje także stworzone przez siebie produkty, takie jak np. aplikacja Amazon Appstore, tablety Kindle Fire, głośniki Amazon Echo i wiele innych.


Główna siedziba Amazona zlokalizowana jest w Seattle, jednak oddziały firmy rozmieszczone są na całym świecie. Dzięki stworzonej w ten sposób sieci magazynów zamawiane przez klientów towary mogą dotrzeć praktycznie w każdy zakątek kuli ziemskiej.


Amazon od 2014 r. obecny jest również w Polsce. Jak do tej pory powstały trzy centra dystrybucyjne w kraju: w Bielanach Wrocławskich, Sadach pod Poznaniem, a także w Kołbaskowie. Na 2018 r. planowane jest także otwarcie kolejnego magazynu, który zlokalizowany będzie w Sosnowcu.

Nowe OpinieDodaj

4.2
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Wszystko jest tak jak powinno

anonimowo
Firma jest mocno nastawiona na pracownika, to czuć na każdym kroku i to jest fajne. Szefowie wymagają, ale mają ludzkie podejście, a chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Pieniądze szału nie robią, ale moim zdaniem są adekwatne do stanowiska. Do pensji są też dodatki.

A ludzie to jak się trafi, jedni lepsi, inni gorsi, ale większych problemów personalnych raczej nie ma.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Narzędzia pracy
  • Bony / bilety / zniżki
  • Elastyczny czas pracy
  • Dofinansowanie posiłków

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Pracownik magazynu (Praca)

Branża: SprzedażMiejsce: WrocławTermin rozmowy: 8.2015
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Testy online
Pytania dotyczące
Kariera
Kariera:Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Aplikowałem przez internet i tam trzeba było wypełnić taki niby kwestionariusz, niby ankietę, kilka pytań było, niektóre dziwne, jak np jakiego koloru jest czerwony maluch? I inne dziwne tego typu trochę mnie to rozbawiło ;)

Po odesłaniu tego czegoś był telefon bo ja wiem ze 3h później i tam pytania takie typowe, doświadczenie dyspozycyjność itp i zaproszenie na następny dzień do firmy.

Tam jakieś papiery do uzupełnienia, ale to już dane osobowe itp no i przyjęli mnie, dali skierowanie na badania no i na szkolenie.
Sprawnie to wszystko poszło.