Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

ABB

Inżynieria / Konstrukcje, Energetyka / Surowce, Instalacja / Utrzymanie / Serwis

O ABB

Grupa ABB powstała w 1988 r. w Zurychu jako wynik połączenia dwóch przedsiębiorstw: szwedzkiego ASEA i szwajcarskiego BBC. Firma zajmuje się działalnością, m.in. w sektorze wydobywczym, transportowym, energetycznym, paliwowym i morskim. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii spółka uważana jest za jednego ze światowych liderów w branży energetyki, automatyki i robotyki. Jej oddziały rozlokowane są w około 100 krajach i zatrudniają łącznie prawie 135 tys. osób.ABB w Polsce rozpoczęło swoje funkcjonowanie w latach 90. XX w. Dzięki strategicznemu położeniu, polski oddział firmy od ponad 25 lat pełni istotną rolę w rozwoju całej Grupy. Główna siedziba przedsiębiorstwa w kraju znajduje się w Warszawie. Poza tym ABB posiada także 11 fabryk i 25 biur, które zajmują się obsługą rynku lokalnego oraz eksportem produktów za granicę. Oprócz tego w Krakowie funkcjonują również trzy specjalistyczne centra: Centrum Badawcze ABB (jedno z siedmiu centrów badawczych firmy na świecie), Polskie Centrum Rozwoju Oprogramowania oraz Globalne Centrum Usług Wspólnych. We wszystkich filiach firmy w Polsce zatrudnienie znajduje ponad 4,9 tys. osób.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Idealnie na początek

anonimowo
Dla początkujących polecam. ABB to uczciwa firma, do tego cieszy się uznaniem na całym świecie, więc myślę że warto zdobywać doświadczenie właśnie tam. Co prawda na początku mało płacą i to dość ważny zarzut, ale w zasadzie jedyny. Klimat panujący w firmie jest świetny. Wszystko przebiega naprawdę bezstresowo, a jak coś ci nie idzie, to zawsze trafi się jakiś pomocny kolega, który wytłumaczy co i jak. Można się też nauczyć wielu nowych rzeczy, bo tu nie ma miejsca na monotonię i zastój. Do wszystkich tych plusów dodają jeszcze elastyczne godziny pracy, więc już w ogóle jestem zadowolony.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

SME (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 1.2018
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Sukcesy i Porażki, Wiedza o Firmie
Wykształcenie
Wykształcenie:Uczelnia, Dodatkowe Projekty, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Fajna, konkretna rozmowa. Żadnego zbędnego przedłużania i do tego wszystko od początku jasne – zarówno ich oczekiwania, jak i warunki, jakie oferują. A rekrutacja przebiegła dosyć standardowo. Najpierw wysłałem CV, potem krótka rozmowa przez telefon, a potem już spotkanie w firmie. W obu przypadkach pojawiło się dużo takich typowo rekrutacyjnych pytań, ale w siedzibie ABB też zahaczyli o kwestie bardziej specjalistyczne, związane bezpośrednio ze stanowiskiem, na jakie aplikowałem. Ale z tych ogólnych kwestii to pytali oczywiście o doświadczenie, czemu odszedłem z poprzedniej pracy, jak widzę siebie w ich firmie itd. Raczej nic zaskakującego.