Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Valeo

Przemysł / Produkcja, Motoryzacja

O Valeo


VALEO to grupa przemysłowa działająca w sektorze motoryzacyjnym. Jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów oraz kompletnych modułów i rozwiązań do samochodów osobowych i ciężarowych bezpośrednio dla producentów oraz na rynek wtórny. Dbanie o środowisko naturalne jest globalnym celem, jak i chlubą koncernu VALEO, a redukcja emisji CO2 i innych szkodliwych związków poprzez prowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań w swoich produktach dla przemysłu motoryzacyjnego jest jedną z głównych strategii firmy.


W Polsce swoja działalność VALEO rozpoczęło w 1996 roku. Obecnie ma już 4 zakłady produkcyjne, biuro handlowe oraz 3 Centra Badawczo-Rozwojowe zatrudniające ponad 300 inżynierów. Na dzień dzisiejszy daje prace blisko 7600 pracownikom. Produkty z zakładów w Polsce są dystrybuowane głównie w Europie, a także poza nią – zarówno na pierwszy montaż, tj. bezpośrednio do producentów samochodów oraz na rynek wtórny, tj. rynek części zamiennych. Zakłady produkcyjne w Polsce to szeroko pojęty najwyższy standard w przemyśle samochodowym, począwszy od linii produkcyjnych, standardów pracy, dbałość o najlepszą jakość, poprzez wyszkoloną kadrę, skończywszy na innowacyjnym produkcie z najwyższej półki.


Fabryki VALEO w Polsce to:

 • Oddział Systemów Chłodzenia Silnika w Skawinie zajmujący się produkcją najnowszej generacji innowacyjnych wymienników ciepła (chłodnice silnika, chłodnice oleju, chłodnice powietrza turbodoładowującego, chłodnice klimatyzacji) i kompletnych układów chłodzenia silników (modułów chłodzących), które oprócz swojej zasadniczej funkcji w samochodach, w których są montowane, pozwalają redukować zużycie paliwa oraz obniżyć emisję szkodliwych związków, w tym również dwutlenku węgla. 
 • Oddział Systemów Wycieraczek w Skawina zajmuje się produkcją i montażem systemów wycieraczek do szyb samochodowych, w tym produkcją pióra wycieraczek, kompletnych mechanizmów z napędem i układem spryskującym, jak również rozwojem i produkcją silników do wycieraczek.
 • Oddział Systemów Oświetlenia w Chrzanowie to najnowsza fabryka Valeo w Polsce powiększona o nową halę produkcyjną w 2015 r. zajmująca się produkcją lamp samochodowych przednich i tylnych przy wykorzystaniu m.in. nowoczesnej technologii zgrzewania laserowego.
 • Oddział Produkcji i Regeneracji Systemów Napędowych w Czechowicach-Dziedzicach zajmuje się produkcją rozruszników, przepustnic powietrza i zaworów recyrkulacji spalin (EGR) oraz generatorów elektrycznych do pojazdów hybrydowych, a także regeneracją alternatorów, rozruszników, dwumasowych kół zamachowych i kompresorów do klimatyzacji.
 • Valeo Service Eastern Europe w Warszawie to biuro handlowo-usługowe prowadzące dystrybucję 14 linii produktowych Valeo (m.in. przeniesienie napędu, wycieraczki, termika silnika, klimatyzacja, optyka samochodowa) na rynku samochodowych części zamiennych w Europie.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dla tych początkujących

anonimowo
Dla tych początkujących z małym doświadczeniem albo wcale bez doświadczenia, którzy nie mają wielkich oczekiwań pieniężnych. Moje obserwacje mówią, że nie da się dużo zarabiać w tej firmie. Może po pewnym czasie coś udaje się więcej wyciągnąć tego nie wiem na pewno.

Co jest warte uwagi? Atmosfera, szkolenia, benefity i elastyczny czas pracy. To plus fajny zespół przemawiają "za" Valeo. Pomijając oczywiście kwestie zdobywania doświadczenia.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
 • Kursy / konferencje
 • Narzędzia pracy
 • Karta sportowa
 • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Operator (Praca)

Branża: Przemysł / ProdukcjaMiejsce: Czechowice-DziedziceTermin rozmowy: 10.2015
Proces rekrutacji: 1 etap
 • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Kariera
Kariera:Doświadczenie
Sposób aplikowania
 • Znajomy Rodzina
Ogólny komentarz

Rozmowa jest prosta, zaznaczę tylko, że się odbywa przez firmę zewnętrzną cała ta rekrutacja.

I przychodzi się na spotkanie, tam pytania standardowe z zakresu co robiłem do tej pory, gdzie się uczyłem itp, wszystko w bardzo miłej atmosferze przebiegło.

Po rozmowie jest taki mini test zdolności manualnych, gdzie trzeba po prostu pensetą nałożyć takie tulejki na wystające druciki.

No i na rozmowie też mi przedstawili warunki zatrudnienia, pieniądze itp.