UBS

Finanse / Ekonomia, Nowe technologie / IT

O UBS

UBS jest przedsiębiorstwem finansowym, które powstało w 1998 r. jako wynik fuzji dwóch szwajcarskich banków: Union Bank of Switzerland i Swiss Bank Corporation. Firma świadczy usługi finansowe, skupiając się na dostarczaniu swoim klientom rozwiązań z zakresu zarządzania majątkiem, zarządzania aktywami, bankowości prywatnej oraz bankowości inwestycyjnej. Oprócz tego, projekty prowadzone przez UBS dotyczą także procesów IT, marketingu i process excellence. Odbiorcami usług przedsiębiorstwa są zarówno klienci indywidualni, jak i korporacje i instytucje z całego świata.


Główne siedziby UBS położone są w Zurychu i Bazylei, jednak oddziały firmy mieszczą się w ponad 50 krajach na całym globie, a zatrudnienie w nich znajduje około 61 tys. osób. Pierwsza polska filia UBS rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 2007 r. w pobliżu Krakowa. Specjalnie na potrzeby otwarcia biura stworzono tam przystanek kolejowy Zabierzów. Oprócz tego, w ostatnich latach powstał także kolejny oddział UBS w Polsce, tym razem we Wrocławiu.


Firma otwarta jest na współpracę nie tylko z wysokiej klasy specjalistami, ale również ze studentami i absolwentami stawiającymi pierwsze kroki na rynku pracy. Wychodząc naprzeciw mniej doświadczonym osobom, UBS proponuje programy stażowe w działach firmy związanych, m.in. z finansami, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy też IT.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Konkretna firma

anonimowo
Duża firma o dużej randze, więc brzmiało zachęcająco. I podoba mi się tutaj, wiadomo że to trochę korporacyjne klimaty, ale ja się w tym odnajduję. Pasują mi też godziny pracy. Co prawda czasem trzeba zostać dłużej, bo jak się klient uprze na jakiś nierealny termin to nie ma rady, ale trudno, takie uroki pracy w takim miejscu. Rekompensuje mi to fakt, że mogę się tu rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, a jak patrzeć długofalowo to to wydaje mi się być najważniejsze. Największym problemem jest dla mnie lokalizacja UBS, dojazd zajmuje mi sporo czasu i jest to trochę uciążliwe.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Security Specialist (Praca)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 8.2014
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Wiedza o Firmie
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Dodatkowe Projekty, Kursy/Certyfikaty, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Inne
Ogólny komentarz

Rozmowę wspominam bardzo dobrze. Właściwie w całości odbyła się po angielsku, więc trzeba to mieć na uwadze, jak się nie zna bardzo dobrze jezyka to może być słabo.

A na rozmowie trochę HR, trochę pytań technicznych, musiałem omówić, co robiłem w poprzedniej pracy i to dosyć dokładnie, bo chcieli wiedzieć trochę o projektach itp.

Poza tym miałem powiedzieć o poprzednich pracodawcach, co mi się nie podobało i dlaczego zakończyłem współpracę.