Toyota

Przemysł / Produkcja, Motoryzacja

O Toyota

Fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu powstała w październiku 1999 roku na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jako integralna część europejskich struktur Toyoty. Produkcję seryjną rozpoczęła w kwietniu 2002 roku. Głównym zadaniem fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu jest produkcja manualnych i półautomatycznych skrzyń biegów oraz silników benzynowych do modeli Toyoty montowanych w zakładach koncernu w Europie, a także w Afryce.
Obecnie wałbrzyska fabryka pod względem ilości wytwarzanych podzespołów stanowi największą na świecie bazę produkcyjną komponentów Toyoty poza Japonią. Nasi pracownicy cenią sobie w Toyocie przede wszystkim przyjazną atmosferę  pracy, szacunek i partnerskie stosunki z przełożonymi. Jeżeli ważne jest dla Ciebie, aby miejsce Twojej pracy dawało poczucie bezpieczeństwa i stanowiło inspirację do podnoszenia kwalifikacji, dołącz do nas. Ponieważ chcemy umożliwić młodym ludziom ukierunkowany rozwój stworzyliśmy Program Praktyk Studenckich oraz Europejski Program Rozwoju Absolwentów.

Program Praktyk Studenckich
Program Praktyk Studenckich daje studentom możliwość wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce. Program zakłada zaangażowanie praktykanta do samodzielnej realizacji projektu pod okiem doświadczonych specjalistów. Dzięki temu student ma może zmierzyć się z rzeczywistymi wyzwaniami i wykazania się własną inicjatywą i kreatywnością.
Program realizowany jest w przyjaznym, sprzyjającym rozwojowi indywidualnemu środowisku pracy. W trakcie praktyk studenci mają okazję zapoznać się z wartościami i kulturą firmy oraz systemem organizacji pracy w Toyocie. Realizując Program Praktyk Studenckich student poznaje specyfikę firmy i działu, w którym odbywa praktykę.
Praktyka może być również doskonałą okazją do zebrania materiałów do pracy dyplomowej.

Program Rozwoju Absolwentów
Program zakłada zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w międzynarodowej korporacji wyznającej zasadę nieustannego doskonalenia. Skierowany jest do osób o świeżym spojrzeniu, które lubią pracę zespołową, dążą do nieustannego podnoszenia poziomu swoich kwalifikacji, są gotowe do zmierzania się z trudnymi i odpowiedzialnymi projektami, wytrwale i w uporządkowany sposób dążą do celu.
Absolwentom spoza rejonu Wałbrzycha oferujemy możliwość wynajęcia mieszkania służbowego, a także atrakcyjny pakiet relokacyjny.
Po zakończeniu stażu istnieje możliwość awansu na stanowisko Specjalisty / Inżyniera wraz z umową na czas nieokreślony.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Moim zdaniem miejsce do rozwoju

anonimowo
Moim zdaniem Toyota = miejsce do rozwoju. Ta duża rozwojowość może się podobać albo nie w zależności do tego kto na co stawia.

Mi się bardzo podobało, zresztą tak samo jak wynagrodzenia, elastyczny czas pracy i atmosfera.

Było się jak i gdzie realizować. To bardzo dużo, bo bardzo często nie ma takiej możliwości.

Z czym negatywnym trzeba się liczyć... z korporacyjnością i innymi drobnymi rzeczami, których nie ma tu co wymieniać.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Doradca ds. sprzedaży samochodów (Praca)

Branża: SprzedażMiejsce: WrocławTermin rozmowy: 8.2015
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania, Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Proces kwalifikacyjny do Toyoty składał się z trzech etapów. Podczas pierwszego trzeba było przesłać swoje CV i list motywacyjny (po polsku i po angielsku). Drugi to rozmowa, na którą zaprosili mnie po kilku dniach. Jak dla mnie podczas niej padały typowe pytania - gdzie pracowałam wcześniej, czym dokładnie się zajmowałam we wcześniejszych firmach, jak jest z moją znajomością angielskiego, gdzie widzę się w przyszłości, jak się czuję w kontakcie z klientami.

Trzeci etap to także rozmowa kwalifikacyjna, tym razem z osobą, która miała być moim potencjalnym przełożonym. Pytania w sumie podobne. Z tego, co wiem, przy rekrutacji na niektóre stanowiska przewidują dodatkowe testy wiedzowe. Było w porządku, chociaż nie zaproponowali mi pracy.