Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Starbucks

Turystyka / Gastronomia / Hotelarstwo

O Starbucks

Każdego dnia w pracy przyświecają nam dwa cele: dzielić się z przyjaciółmi wspaniałą kawą i starać się, by świat był lepszy. Tak było, kiedy otwieraliśmy pierwszą kawiarnię Starbucks w 1971 r. i tak jest dziś.

Na początku mieliśmy tylko jedną niewielką kawiarnię w historycznym Pike Place Market w Seattle, gdzie oferowaliśmy jedną z najlepszych świeżo palonych kaw ziarnistych na świecie. Nazwa Starbucks pochodzi z powieści „Moby Dick”, przywodząc na myśl romantycznych żeglarzy i pierwszych handlarzy kawą.

W roku 1981 do naszej kawiarni zawitał po raz pierwszy Howard Schultz (szef rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Starbucks). Od pierwszej filiżanki dał się porwać naszej filozofii i już rok później został pracownikiem Starbucks.

Rok później w 1983 r. Howard wyjechał do Włoch. Tam zakochał się w kawiarniach i panującej w nich atmosferze. Chciał przenieść tę włoską tradycję do USA... Stworzyć miejsce do rozmów i spotkań ludzi — trzecie miejsce między pracą a domem. Na krótko opuścił Starbucks i założył własną sieć kawiarni Il Giornale, by w sierpniu 1987 r. wrócić i kupić Starbucks z pomocą lokalnych inwestorów.

Od początku Starbucks wyznacza inne wzorce prowadzenia firmy. Wspaniałą i bogatą tradycję związaną z kawą chcemy uzupełnić poczuciem wspólnoty.

Nasza misja: Inspirować i rozwijać ludzi - w każdej chwili: jeden człowiek, jedna kawa, jedno miejsce.

Dziś działa ponad 15 000 lokali w 50 krajach, a Starbucks jest jednym z największych na świecie producentów i sprzedawców specjalnych gatunków kawy. W każdym serwowanym napoju chcemy przekazywać nasze dziedzictwo i wyjątkowe doznania.

W Polsce marka Starbucks zarządzana jest przez firmę AmRest – operatora innych znanych marek, takich jak KFC, Pizza Hut czy Burger King. AmRest prowadzi obecnie około 1650 restauracji i kawiarni w 16 krajach w różnych częściach świata.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Na jakiś czas warto, głównie dzięki atmosferze

anonimowo
Starbucks to fajna praca przejściowa, taka na jakiś czas. Zarobki co prawda takie sobie, ale mogło być gorzej. Miło, że dawali deputat kawowy w ramach dodatku do wynagrodzenia. Za to główną zaletą byli pracujący tam ludzie. Tworzyliśmy naprawdę zgrany zespół, nigdy nie było między nami żadnych zgrzytów. Oczywiście w tej kawiarni pracy było sporo, bo to znana sieciówka, która przyciąga wielu klientów. Ale z takimi wspaniałymi współpracownikami to bez problemu dawałam radę, nawet jeśli czasem bywało ciężko.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Bony / bilety / zniżki
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Kierownik zmiany (Praca)

Branża: Turystyka / Gastronomia / HotelarstwoMiejsce: GdańskTermin rozmowy: 1.2017
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Języki obce
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Obiło mi się o uszy, że na rekrutacjach jest tak sympatycznie, ale założenie było takie, że przy odrobinę wyższym stanowisku na pewno już tak sympatycznie nie będzie. Nic bardziej mylnego jak się okazało. Było mega sympatycznie, ja nie czułam się ani przez moment tak, jakbym przyszła na rekrutację. Bardziej jakbym wpadła do Starbucksa odwiedzić starego znajomego i poopowiadać mu co robiłam w życiu, jak mi się wszystko potoczyło, kim i kiedy zarządzałam, czym się obecnie interesuje i jak jest z moim mówieniem po angielsku. Super przyjemnie!