Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Soloplan

Transport / Logistyka

O Soloplan

Firma Soloplan to producent oprogramowania logistycznego. Jesteśmy średniej wielkości rodzinną firmą z siedzibą w Kempten. Soloplan zatrudnia obecnie 160 pracowników w Niemczech, a także we Francji i Polsce. Nasi pracownicy gwarantują zarówno doskonałą jakość oprogramowania, jak i wysoką jakość świadczonych usług.

W Polsce firma Soloplan działa już od roku 2005. Z oddziału w Katowicach koordynowana jest sprzedaż i serwis na całą Polskę.

To dlatego ponad 900 aktywnych klientów może oczekiwać:

  • Jakości na najwyższym poziomie potwierdzonej wieloletnim doświadczeniem, zebranym podczas wielu różnorodnych projektów informatycznych;
  • Koncentracji na kluczowych kompetencjach – logistyce i planowaniu transportu jako Państwa partner przy planowaniu transportu, zarządzaniu flotą, procesami realizacji przesyłek i komunikacji flotowej;
  • Kompleksowej obsługi klienta – spełniając najwyższe standardy, dzięki szerokiej gamie usług, w tym doradztwie, sprzedaży, programowania i wsparcia technicznego, które oferuje firma Soloplan.

Oferujemy Państwu całą gamę produktów CarLo, uniwersalne i elastyczne oprogramowanie dostosowane do różnorodnych zadań – od zarządzania procesami transportowo-spedycyjnymi po planowanie tras.

Filozofia ta gwarantuje optymalne dostosowanie naszych produktów do potrzeb Klientów, co z kolei redukuje czas potrzebny na ewentualne zmiany w oprogramowaniu. Wspólna baza danych dla wszystkich programów od lidera rynku – firmy Oracle, gwarantuje dodatkową synergię całego systemu. W porozumieniu ze wszystkimi uczestnikami projektu najpierw powstaje jego dokładny plan. Dzięki niemu uzyskujemy pełną przejrzystość zarówno co do czasu, jak i finansowania przedsięwzięcia. Planowa realizacja poszczególnych etapów projektu jest gwarancją zakończonej sukcesem instalacji oprogramowania CarLo.

CarLo …

Uniwersalne oprogramowanie do zarządzania procesami transportowo-spedycyjnymi i planowania tras.

CarLo inMOTION …

Efektywne oprogramowanie do zarządzania flotą pojazdów oraz szczegółowego rozliczania kosztów.

CarLo inSTORE …

Zintegrowane oprogramowanie do optymalnego zarządzania procesami magazynowymi.

CarLo inTOUCH …

Prosty krok do telematyki oraz zarządzania zleceniami.

CarLo inDMS …

Elektroniczny system zarządzania dokumentami – dla uporządkowanej i łatwej archiwizacji.

CarLo inTOUR …

Uniwersalny program do planowania tras i przeliczania kosztów myta.

CarLo exCHANGE …

Internetowa platforma logistyczna dla spedycji i firm transportowych.

CarLo inWEB …

Wystawianie zleceń i śledzenie przesyłek online – 24 godziny na dobę.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Praca jak każda inna

Telemarketer
W Soloplanie jest przeciętnie. Bardzo średnia podstawa, ale w sumie w porządku system premiowy. Kasę dostaje się od każdego umówionego spotkania. Czas pracy elastyczny, można sobie dostosować do innych zajęć, dlatego to robota głównie dla studentów.

Koniecznie trzeba sobie dobrze radzić z językiem, inaczej zginie się w przedbiegach. Jeśli chodzi o mnie, uważam, że atmosfera była bardzo ok. Szukałam innego miejsca głównie ze względu na pieniądze, bo wolałam mieć lepszą podstawę i tym samym wiedzieć, ile mniej więcej zarobię. Tutaj wszystko zależało od miesiąca. Raz było w miarę, raz bardzo średnio.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • System premiowy
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Pracownik działu serwisowego (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: KatowiceTermin rozmowy: 7.2016
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

To na pewno nie jest firma, do której łatwo się dostać. Wystarczy, że trzeba znać biegle dwa języki. To biegle biorą bardzo dosłownie. Jak przypuszczam właśnie przez mój jąkający się niemiecki mnie nie chcieli. Jest rozmowa w firmie po polsku, angielsku i niemiecku jeżeli takich języków wymagają. Tak było u mnie

Trzeba odpowiadać na różne pytania techniczne, ogólne, z CV i co im jeszcze przyjdzie do głowy. Trzeba się też zdecydować czy się woli pracę stacjonarną czy związaną z wyjazdami. Momentami ciężko mi było zrozumieć pytania zwłaszcza te po niemiecku, ale nie pytali o nic bardzo trudnego. Więcej takich oczywistych rzeczy niż skomplikowanych.