Railwaymen

Nowe technologie / IT

O Railwaymen

Our team is a well-blended mix of seasoned experience and innovative enthusiasm. Started in 2009 by three friends who share an unabashed love for Ruby on Rails technology and collectively bring more than eleven years of experience to the table, the Railwaymen team loves nothing more than building software and apps that will help you build your business.

At Railwaymen we try to foster an atmosphere of friendship and family while also maintaining a professional dedication to our craft. We are a close knit group who enjoy spending time together after hours and over holidays and we have found, happily, that this camaraderie helps make us even more creative and efficient while at work.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobre: pieniądze, atmosfera, podejście

2016-06-16
anonimowo
Nie chciałem się rozpisywać w tytule, ale tutaj już mogę. Tak jak napisałem na początku. Dobre pieniądze a nawet bardzo dobre, fajna atmosfera, super podejście do ludzi, fajni współpracownicy i sensowny sprzęt do pracy. Da się wykazać inicjatywą wprowadzić coś swojego uczyć się od innych bardziej ogarniętych w danym temacie. Do tej firmy nie mam żadnych uwag szczerze mówiąc. Jak na pierwszą pracę to był dosłownie ideał. Mogę powiedzieć, że polecam i że warto, ale to już chyba wynika z tego co napisałem wyżej
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance