Radio Eska

Marketing / Reklama / PR, Media / Sztuka / Rozrywka

O Radio Eska

Radio Eska istnieje od 1991 roku - początkowo nazywało się Radio S. Rozgłośnia razem z Eska Rock, Vox FM oraz Radio Wawa wchodzi w skład Grupy Radiowej Time. Do 1998 r. Eska nadawała w trzech polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Dziś radio Eska uznawane jest za największą sieć stacji radiowych w Polsce . Posiada już 41 lokalnych rozgłośni rozmieszczonych na terenie całego kraju, a jego główna siedziba zlokalizowana jest w Warszawie.


W początkach istnienia radia na jego antenie puszczana była muzyka pop oraz rock. Istniał także specjalny program z piosenkami wpisującymi się w popularny wówczas nurt disco-polo. Oprócz muzyki emitowane były również materiały informacyjno-publicystyczne.


Radio od początku swojego funkcjonowania planowało utworzenie sieci rozgłośni pod szyldem Eski. Do realizacji tych zamierzeń przystąpiono w 1993 r., kiedy to stworzono sieć Super FM. W jej skład wchodziło kilkanaście stacji lokalnych, które zachowały jednak swoją autonomię programową. Sytuacja ta zaczęła zmieniać się z biegiem lat. Stopniowo ujednolicono nazwy rozgłośni, a także wprowadzono wspólne playlisty muzyczne i pasma programowe. Przyjmuje się, że sieć radiowa radia Eska ostatecznie ukształtowała się w 1998 r.


Dziś Radio Eska zajmuje się głównie emitowaniem muzyki. Na antenie rozgłośni można usłyszeć takie gatunki, jak chociażby R&B, pop, rock, disco, hip-hop czy dance. Oprócz tego w niektórych miastach nadawane są także lokalne pasma popołudniowe.


Radio Eska było też organizatorem kilku imprez muzycznych. Stacja patronowała koncertom w ramach Hitów Na Czasie oraz Eska Summer City. Poza tym rozgłośnia organizuje także ceremonię rozdania nagród muzycznych Eska Music Awards. Od 2008r. nadaje również program telewizyjny Eska TV.  

Nowe OpinieDodaj

3.4
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Bardzo absorbująca praca

Key Account Manager
To co ktoś tu już napisał mogę potwierdzić. Zwłaszcza to o tej pozytywnej energii. Rzeczywiście nigdzie indziej się mi tak dobrze nie pracowało, na pewno nie w tak dobrej atmosferze. Na moim stanowisku praca była bardzo absorbująca praktycznie cały czas myślało się o pracy i żyło pracą. Może to też kwestia mojego podejścia i zaangażowania. Same godziny spędzane na pracy w zasadzie były normalne nie siedziało się dłużej ot tak. Pensje wyrabiało się głównie premiami, bo podstawa była słaba. Potwierdzam też, że na benefity nie ma co liczyć.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • System premiowy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Reporter (Praca)

Branża: Media / Sztuka / RozrywkaMiejsce: PoznańTermin rozmowy: 5.2015
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Dla mnie rekrutacja do Eski była ciekawa. Jeśli tak można powiedzieć o rekrutacji ;) Już wyjaśniam dlaczego - niby zwykła rozmowa przez telefon i na miejscu, ale tak fajnie prowadzona, że od razu chciałam jeszcze bardziej tam pracować :)

Przez telefon to miałam opowiedzieć o sobie i wyjaśnić czemu chcę pracować w radiu i to jeszcze takim. Pani, która do mnie dzwoniła powiedziała prosto z mostu, że na początek chcą posłuchać jak mówię i czy nadaję się do radia. W końcu trzeba mieć fajny głos i dobrą dykcję :) Chociaż i tak na początek wysyła się nagranie głosu.

Potem dostałam się dalej i spotkałam się oko w oko z osobami z Eski z Poznania. Było super sympatycznie :) Opowiadałam o sobie, trochę się pośmialiśmy, miałam np. powiedzieć jaką muzykę lubię, co ostatnio ciekawego wydarzyło się w Poznaniu i czy wcześniej obrabiałam dźwięki w specjalnych programach :)