PwC

Doradztwo / Konsulting, Finanse / Ekonomia, Księgowość / Audyt / Podatki

O PwC

PwC czyli PricewaterhouseCoopers powstało w 1998 r. w wyniku fuzji firm Price Waterhouse oraz Coopers & Lybrand. Jego siedzibą główną jest Londyn. Przedsiębiorstwo działa na globalną skalę i zajmuje się świadczeniem usług audytorskich i księgowych, a także doradczych w zakresie biznesu, prawa i podatków. Spółka wchodzi też w skład, tzw. „wielkiej czwórki” czyli czterech największych przedsiębiorstw na świecie, które skupiają swoją działalność wokół audytu finansowego.


Firma PwC funkcjonuje obecnie w 158 krajach i zatrudnia 236 tys. osób. Dzięki strategicznemu rozmieszczeniu oddziałów może prowadzić swoje działania na całym świecie. Odbiorcami usług firmy są zarówno klienci z sektora publicznego, jak i prywatnego.


Główny oddział PwC w Polsce powstał w 1990 r. w Warszawie. Obecnie firma prężnie się rozwija i posiada filie także w ośmiu innych miastach w kraju: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie. Tym sposobem spółki PwC w Polsce zatrudniają łącznie ponad 4500 osób. Firma wychodzi również naprzeciw studentom i absolwentom. Organizuje konkurs „Grasz o staż”, który dedykowany jest młodym ludziom stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy.


Przedsiębiorstwo PwC było także kilkukrotnie nagradzane w różnych plebiscytach. Jedną z najważniejszych nagród był tytuł Pracodawcy Roku 2008, otrzymany w konkursie przeprowadzonym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC w Polsce.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Rozwijająco, ale czasem nieludzkie podejście

Konsultant
Idąc do Pwc trzeba pamiętać, że to wielkie korpo. Ja w sumie przed pracą w pwc nie do końca wiedziałem co to oznacza w praktyce. Co się okazało? Zarobić można dobrze, dużo się nauczyć od starszych kolegów, dostać takie "korporacyjne" benefity też. Ale czy warto? Moim zdaniem nie. Jest mega dużo stresu, a to długofalowo nie pozwala się rozwijać. I powoduje złą atmosferę.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Młodszy Specjalista ds. wsparcia IT (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 10.2016
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
  • Assessment centre
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Ja byłem na assessment center w PwC i to dla mnie był pierwszy i ostatni etap rekrutacji. Zgodnie z tym, co przeczytałem u nich na stronie po tym AC powinny być dalsze etapy. Niestety ja nie brałem udziału, więc nie wiem nic na ten temat.

AC wyglądało tak typowo tzn. najpierw spotkaliśmy się z ludźmi z PwC, oni coś tam opowiadali o firmie o tym co robią o zasadach pracy i współpracy. Potem była rozmowa kwalifikacyjna - krótka, głównie o doświadczeniu, sprawdzenie angielskiego, obsługa konkretnych programów. Na koniec zadania praktyczne według mnie niespecjalnie trudne. Szkoda, że się nie udało dostać dalej