Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

PwC

Doradztwo / Konsulting, Finanse / Ekonomia, Księgowość / Audyt / Podatki

O PwC

PwC czyli PricewaterhouseCoopers powstało w 1998 r. w wyniku fuzji firm Price Waterhouse oraz Coopers & Lybrand. Jego siedzibą główną jest Londyn. Przedsiębiorstwo działa na globalną skalę i zajmuje się świadczeniem usług audytorskich i księgowych, a także doradczych w zakresie biznesu, prawa i podatków. Spółka wchodzi też w skład, tzw. „wielkiej czwórki” czyli czterech największych przedsiębiorstw na świecie, które skupiają swoją działalność wokół audytu finansowego.


Firma PwC funkcjonuje obecnie w 158 krajach i zatrudnia 236 tys. osób. Dzięki strategicznemu rozmieszczeniu oddziałów może prowadzić swoje działania na całym świecie. Odbiorcami usług firmy są zarówno klienci z sektora publicznego, jak i prywatnego.


Główny oddział PwC w Polsce powstał w 1990 r. w Warszawie. Obecnie firma prężnie się rozwija i posiada filie także w ośmiu innych miastach w kraju: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie. Tym sposobem spółki PwC w Polsce zatrudniają łącznie ponad 4500 osób. Firma wychodzi również naprzeciw studentom i absolwentom. Organizuje konkurs „Grasz o staż”, który dedykowany jest młodym ludziom stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy.


Przedsiębiorstwo PwC było także kilkukrotnie nagradzane w różnych plebiscytach. Jedną z najważniejszych nagród był tytuł Pracodawcy Roku 2008, otrzymany w konkursie przeprowadzonym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC w Polsce.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Stresująca korporacja

anonimowo
W moim wypadku plusem było to, że nie wymagali nie wiadomo jakiego doświadczenia. Dzięki temu udało mi się tam załapać i na jakiś czas tam zostałem. Ale praca w PwC jednak nie była dla mnie, za dużo korporacyjności i to w takim złym znaczeniu. Stres praktycznie codziennie, a to źle oddziałuje na psychikę w dłuższej perspektywie czasu. Często trzeba było też zostawać po godzinach, więc work/life balance był mocno zachwiany. Szkolenia mało przydatne, więc nic szczególnego stamtąd pod tym względem nie wyniosłem. Z atutów za to na pewno przyzwoite wynagrodzenie, jak na kogoś dopiero stawiającego pierwsze kroki na rynku pracy to nie mogłem narzekać. Współpracownicy też byli ok.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

specjalista ds. procesu (Praca)

Branża: Księgowość / Audyt / PodatkiMiejsce: KatowiceTermin rozmowy: 5.2018
Proces rekrutacji: 4 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Testy specjalistyczne
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania, Sukcesy i Porażki
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Muszę przyznać, że to była całkiem długa rekrutacja, a to przez to, że miała kilka etapów. Dokładniej mówiąc to były cztery, czyli rozmowa przez telefon, test specjalistyczny z różnymi obliczeniami i analizą danych, potem test językowy, a na koniec rozmowa z przyszłymi przełożonymi. Sporo tego. Ale same rozmowy były w porządku i nie należały do trudnych. Padły typowe pytania o doświadczenie, żebym powiedziała coś o sobie, co wiem o ich firmie, jakie są moje największe zalety. Obie panie, które ze mną rozmawiały były bardzo miłe, a przy tym rzeczowe i wystarczyło krótko odpowiedzieć na ich pytania. Ale co do testów, to już tak prosto nie było. Przede wszystkim dlatego, że było na nie bardzo mało czasu i po prostu trudno się było wyrobić. Gdyby nie to, to byłoby ok. Chociaż do samego procesu rekrutacji i tak nie mogę się przyczepić, bo był na wysokim poziomie.