Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Motorola Solutions

Nowe technologie / IT, Telekomunikacja

O Motorola Solutions

Początki firmy Motorola sięgają 1928 r., kiedy to bracia Galvin założyli przedsiębiorstwo Galvin Manufacturing Corporation. Spółka zmieniła nazwę na Motorola w 1947 r. Pod wpływem podziału firmy w 2011 r. powstała Motorola Solutions.


Motorola Solutions jest wiodącym przedsiębiorstwem z branży telekomunikacyjnej. Siedziba główna spółki znajduje się w Stanach Zjednoczonych, jednak firma działa na skalę globalną. Do jej sztandarowych produktów należą, m.in.: radiotelefony, łączność LTE, sieci WLAN, systemy rejestracji danych czy też cyfrowe systemy radiowe. Działania i rozwiązania oferowane przez Motorola Solutions docierają do klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Wśród nich znajdują się organy rządowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne, a także przedsiębiorstwa komercyjne.


Obecnie firma funkcjonuje w 65 krajach na świecie i zatrudnia łącznie ponad 20 tys. osób. Motorola Solutions ma swój oddział także w Polsce. Otwarty w 2008 r. ośrodek zlokalizowany jest w Krakowie. Zatrudnienie w nim znajduje ponad 1800 osób, w tym 1000 wyspecjalizowanych inżynierów. Polska filia Motorola Solutions dzieli się na dwie główne części:


·Centrum Rozwoju Oprogramowania – zajmujące się tworzeniem i produkcją systemów komunikacyjno-radiowych oraz oprogramowania radiotelefonów


·Centrum Finansowe – dostarczające rozwiązania z zakresu księgowości i rozliczeń pozostałym oddziałom Motorola Solutions


Polski oddział Motorola Solutions otrzymał kilka znaczących wyróżnień w prestiżowych rankingach m.in. odznaczenie Great Place to Work 2018.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Kiedyś było tu jednak lepiej

anonimowo
Było tu fajnie, ale od pewnego czasu coś się jednak zmieniło na gorsze… A szkoda. Nie podoba mi się to, że przełożeni nie inwestują w swoich podwładnych. Nie ma szkoleń, więc rozwój jest znikomy. Na awanse też za bardzo nie ma się co nastawiać. I zarobki w Motoroli też są powiedziałbym średnie. Na podobnym stanowisku jak moje gdzie indziej da się jednak zarobić więcej. I to są te główne wady, ale one są jednak zasadnicze. Po poza tym to odpowiadają mi godziny pracy, benefity i ludzie, z którymi współpracuję. Czyli są jakieś zalety, ale jednak wad też jest sporo.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Wyjazdy integracyjne
  • Elastyczny czas pracy
  • Ubezpieczenia na życie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

software engineer (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 12.2017
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Sukcesy i Porażki, Wiedza o Firmie
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Całkiem przyjemna rekrutacja. Miała dwa etapy, czyli rozmowa przez telefon, a potem już spotkanie w firmie. Podczas obu pytania były podobne, tylko w siedzibie Motoroli bardziej rozbudowane. A pytali mnie o doświadczenie, zawodowe plany na przyszłość, jakie trudności napotkałem w swojej dotychczasowej pracy i jak sobie z nimi poradziłem itp. Takie typowo rekrutacyjne kwestie. Ale część rozmowy była też bardziej techniczna, już konkretnie sprofilowana pod to stanowisko. Ale z tym też sobie poradziłem, bo nie było to trudne. I muszę wspomnieć, że część rozmowy była po angielsku, bo to pewnie dla niektórych istotna informacja. Ale ten język jednak trzeba znać, jak się chce pracować w międzynarodowej firmie, więc to nic zaskakującego.