Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Mercer

Doradztwo / Konsulting, Human Resources, Ubezpieczenia

O Mercer

Mercer powstał w 1945 r. w Stanach Zjednoczonych. Firma jest częścią Grupy MMC, a jej siedziba główna zlokalizowana jest w Nowym Jorku. Aktualnie Mercer uznawany jest za jedno z największych przedsiębiorstw na świecie świadczących usługi doradcze dla firm w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Działania spółki obejmują głównie obszar efektywnego wykorzystania potencjału pracowników, który ma prowadzić do jak najlepszych wyników biznesowych. W tym celu firma wspiera swoich klientów pod kątem, m.in. przygotowywania i zarządzania systemami związanymi z wynagrodzeniami,  programami opieki medycznej i świadczeniami pracowniczymi, takimi jak ubezpieczenia i świadczenia emerytalne.


Obecnie firma Mercer działa na skalę globalną. Posiada swoje biura w 180 miastach w 40 krajach świata i zatrudnia około 22 tys. osób. Tym samym usługi przedsiębiorstwa docierają do ponad 28 tys. klientów w 130 państwach.


Mercer funkcjonuje także w Polsce. W 1999 r. otwarte zostało pierwsze biuro w Warszawie. Obecnie pracuje w nim ponad 600 osób, wspierając klientów nie tylko z Europy, ale również z Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej.


Podobnie jak inne filie Mercer, polski oddział zajmuje się głównie doradztwem z obszaru HR i badań płacowych oraz świadczeń pracowniczych. Jest on w posiadaniu drugiej pod względem wielkości w Polsce bazy danych związanych z wynagrodzeniami, która wykorzystywana jest do tworzenia badań płacowych oraz analiz wynagrodzeń. Ponadto, firma jest krajowym liderem świadczeń emerytalnych, a z jej usług korzystają nie tylko pracodawcy, ale także organizacje biznesowe oraz instytucje rządowe.


Mercer jest laureatem wielu prestiżowych nagród i rankingów. Zajmuje, m.in. pierwsze miejsce w plebiscycie Vault na najlepszą firmę konsultingową w branży HR. Polski oddział jest także sklasyfikowany na trzecim miejscu pod względem największych firm brokerskich w kraju.  

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobra praca, ale mało rozwojowa

anonimowo
Na początek to mogło być, ale na dłużej to już nie. Wszystko przez brak możliwości rozwoju. Mnie się nie widziało siedzieć na jednym stanowisku przez lata i dlatego zdecydowałem się na odejście. Ale tak poza tym to było ok. Zespół fajnych, młodych ludzi, z którymi od razu złapałem wspólny język, do tego elastyczne godziny pracy i przede wszystkim międzynarodowe środowisko. To były na pewno zalety pracy w Mercerze. Ale jak napisałem, po pewnym czasie te plusy przestały mi wystarczać.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

ePublishing Junior Specialist (Praca)

Branża: Administracja biurowaMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 6.2016
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Testy specjalistyczne
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Wiadomo zaczęło się od wysłania CV po angielsku. Później był z ich strony kontakt telefoniczny, ale nie zaliczam tego do etapów rekrutacji - zapytali czy nadal szukam pracy i czy mogę w tym terminie przyjść na testy. Testy odbywały się w biurze były ze znajomości pisemnego angielskiego z i Excela.

Po serii testów była rozmowa w firmie. Podczas tego padały też pytania po angielsku. Chodziło o to czy wiem na czym będzie polegała praca, czy chcę pracować w takim charakterze i jako freelancer. I czy potrafię pracować pod presją czasu i ile chce zarobić. Ta rozmowa była bardziej po to, żeby oni mnie poznali i żeby mogli mi odpowiedzieć o zakresie obowiązków.