Mary Kay Cosmetics

Doradztwo / Konsulting

O Mary Kay Cosmetics

Mary Kay to firma zajmująca się produkcją i sprzedażą kosmetyków już od 50 lat. Obecnie markę tę można kupić na ponad 35 rynkach na całym świecie, a liczba konsultantek przekracza 2,5 miliona. Krajowy oddział Mary Kay jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dla mnie było średnio

Konsultantka
Chyba się niezbyt nadaję do takiej pracy, bo dla mnie było średnio. Nie szło mi to tak super ekstra żeby nie wiadomo ile zarabiać. Jakiś tam dochód był, ale po tych entuzjastycznych opisach spodziewałam się czegoś więcej.

Trzeba przyznać, że to o tyle wygodne, że się pracuje kiedy się chce i że podobno rozwój jest możliwy. Mi to nie do końca odpowiadało. Zwłaszcza, że wymaga dużo skupienia się na tym itp. którego jak się okazuje mi brakuje.

Może są ludzie co się w tym odnajdują, ale to nie jest coś dla mnie.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

konsultantka (Praca)

Branża: SprzedażMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 3.2015
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
O Tobie
O Tobie:Wiedza o Firmie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Nie wiem czy coś takiego można w ogóle nazwać rekrutacją. To po prostu było spotkanie na podpisanie umowy. Najpierw skontaktowałam się z inną konsultantką, że chciałabym do nich dołączyć. Umówiłyśmy się na spotkanie w kawiarni gdzie miała mi wytłumaczyć co i jak.

Opisała mi jakie są zasady. Na początek trzeba kupić pakiet startowy za prawie 400 zł i dopiero wtedy podpisuje się umowę. Później zamówienia robi się przez internet jak w Avonie czy innych firmach tego typu. W zasadzie różni się to tylko tym pakietem.

Zresztą ta babka tłumaczyła mi, że to jest forma "zaangażowania" na starcie to kupienie z własnej kasy na początek. Później wiadomo można to odsprzedać z dużym zyskiem jak się chce. Na koniec podpisałyśmy umowę i tyle