Lufthansa Global Business Services

Finanse / Ekonomia, Human Resources, Nowe technologie / IT, Księgowość / Audyt / Podatki, Zakupy

O Lufthansa Global Business Services

Przedsiębiorstwo Lufthansa powstało w 1953 r. w Niemczech. Obecnie uznawane jest za największego niemieckiego przewoźnika lotniczego, a jego siedziba zlokalizowana jest w Kolonii. Firma posiada kilka portów lotniczych rozmieszczonych na terenie całych Niemiec, w tym dwa główne węzły komunikacyjne we Frankfurcie nad Menem oraz w Monachium. Poza prowadzeniem działalności związanej z przewozami pasażerskimi, oddziały spółki zajmują się także świadczeniem usług z zakresu ubezpieczeń lotniczych, szkoleń, dostarczania rozwiązań z obszaru IT oraz obsługi technicznej.


W skład Lufthansy wchodzi ponad 400 spółek, a oddziały przedsiębiorstwa rozlokowane są na całym świecie, w tym w Polsce. Od 2003 r. w Krakowie funkcjonuje Lufthansa Global Business Services. Firma pełni rolę centrum usług wspólnych i zajmuje się kompleksową obsługą biznesową oraz dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansów, księgowości, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zakupów. Ich odbiorcami są spółki tworzące Lufthansę z terenów Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.


Lufthansa Global Business Services w Krakowie jest jednym z największych tego typu ośrodków Lufthansy poza Niemcami. Oprócz tego, podobne centra usług wspólnych znajdują się także w Bangkoku, Manili oraz w Mexico City.


LGBS stawia na dynamiczny rozwój i wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań. Na terenie Krakowa zatrudnia już ponad 800 pracowników, jednak wciąż powiększa swoją kadrę. Firma otwarta jest na współpracę nie tylko z doświadczonymi specjalistami, ale daje również szansę studentom oraz absolwentom dopiero wkraczającym na rynek pracy.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Całkiem ok, mimo że to korporacja

anonimowo
Nie ma co ukrywać, to korporacja i ma to swoje wady i zalety. Dla mnie to była pierwsza firma tego typu, w jakiej pracowałam, więc miałam okazję na własnej skórze przekonać się, czy te wszystkie mity o korpo to jednak prawda. I niestety częściowo okazało się że tak. Najgorszy był dla mnie stres i odczuwanie takiej presji. No i jednak według mnie organizacja w firmie była mocno chaotyczna… Ale poza tymi wadami, to było też na szczęście sporo zalet. Elastyczne godziny pracy, fajne benefity, w miarę ok wynagrodzenie. Także ostatecznie korporacja nie taka straszna, jak może się wydawać ;)
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Bony / bilety / zniżki
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

junior accountant (Praca)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 2.2016
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Testy analityczne
  • Testy specjalistyczne
  • Spotkanie w firmie
  • Assessment centre
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Uczelnia, Kursy/Certyfikaty, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Doświadczenie
O Tobie
O Tobie:Sukcesy i Porażki
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę i pani z HR uprzedziła, że powinienem zarezerwować sobie około 4 godzin. Przeraziło mnie to trochę, bo o czym można gadać bite 4h? Jednak pani uspokoiła mnie, że to będą testy, a nie mój monolog, więc nie zapowiadało się aż tak źle.

Na miejscu okazało się, że ten "test" składa się z kilku części. Były jakieś testy z angielskiego, całkiem proste. Był też test matematyczny, jakiś test na spostrzegawczość.

Poza tym była część dotycząca pracy grupowej. Była jakaś sytuacja i coś w stylu scenki do odegrania. Miałem pokazać, jak się zachowam w problemowej sytuacji.

Można też powiedzieć, że było coś w stylu "testu osobowości", pokazującego, jakie cechy charakteru u mnie dominują.
Całość prościutka, przyjemna, tylko bardzo czasochłonna ;)