L'Oréal

Sprzedaż, FMCG

O L'Oréal

L’Oréal powstał w 1909 r. we Francji. Jego założycielem był chemik Eugène Schueller, który zdobył sławę dzięki wynalezieniu formuły umożliwiającej bezpieczne farbowanie włosów. Stworzona przez niego niewielka firma w krótkim okresie czasu stała się międzynarodowym liderem na rynku produktów kosmetycznych.


Dziś spółka L’Oréal uznawana jest za synonim piękna, innowacji i osiągnięć naukowych. Obecna jest już w 130 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 90 tys. osób. Posiada 32 marki, w tym Maybelline New York, Garnier, Vichy, Urban Decay, L’Oréal Paris, Biotherm czy NYX.  W ramach swojej oferty L’Oréal dostarcza klientom zarówno kosmetyki profesjonalne, jak i popularne, selektywne i aktywne. Oprócz tego, firma działa także w retailu, posiadając butiki Kiehl’s i NYX. Każdego roku produkty firmy docierają do miliarda osób z całego świata.


Spółka zdobyła pozycję lidera w branży kosmetycznej nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, ale także poprzez umiejętne użycie reklamy i przekazu marketingowego. Do współpracy przy kampaniach firmy zapraszanych jest wiele gwiazd ze świata rozrywki.


L’Oréal rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1992 r. Aktualnie zatrudnia już około 1000 pracowników. Produkty firmy w naszym kraju obecne są zarówno na rynku masowym, jak również w salonach fryzjerskich, dystrybucji selektywnej oraz w aptekach.


Firma L’Oréal Polska jest laureatem wielu nagród. W 2017 r. znalazła się, m.in. w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w kraju.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Na początek w zawodzie

Przedstawiciel handlowy
Firma może otworzyć na oścież bardzo dużo drzwi - to znaczy może dać duże możliwości na przyszłość. Jednak doświadczenie zdobywane w takiej marce robi swoje. Sama praca też była łatwiejsza niż w mniejszych firmach pod względem ilości sprzedawanych rzeczy. Ludzie znają i lubią markę co bardzo ułatwiało wykonywanie swoich zadań.

Jako pracodawca byli fajni. Dawali wysokie wynagrodzenia, wygodne godziny pracy, całe pakiety benefitów. W firmie była fajna atmosfera nie czuło się tak bardzo, że to wielka korporacja. Ma się też wyjątkowo dużo samodzielności fajnie, że tak ufają pracownikom.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Bony / bilety / zniżki
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Przedstawiciel Handlowy (Praca)

Branża: FMCGMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 2.2015
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Wiedza o Firmie
Wykształcenie
Wykształcenie:Kursy/Certyfikaty, Inne
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Już sporo czasu minęło odkąd byłam w L'Oreal na rozmowie kwalifikacyjnej. Uprzedzam, że byłam tylko na jednym etapie a doszły mnie słuchy, że robią trzy. Wiem tylko co się dzieje na pierwszym.

Pierwszy to było spotkanie prowadzone przez 2 osoby - pan i pani, ale nie mam pojęcia skąd byli i czym się zajmują w tej firmie. Nie wypadłam najlepiej, bo przede wszystkim mocno się zestresowałam. Niby atmosfera była w porządku, ale jakoś wyjątkowo przeżywałam to, że idę na rozmowę akurat do takiej firmy.

Pytania, które pamiętam to o doświadczenie, oczekiwania, wiedzę o firmie i o rynku, o prawo jazdy i największe wady/zalety. Byłam na tyle spięta, że nawet średnio pamiętam cały przebieg tego spotkania, więc dobra rada - nie ma co się stresować.