Grupa Allegro

Internet / E-commerce

O Grupa Allegro

Grupa Allegro istnieje od roku 1999, kiedy to powstał serwis aukcyjny Allegro. Tę datę uznaje się za umowny początek polskiego e-commerce. Początkowo serwis funkcjonował jako portal aukcyjny, jednak obecnie ponad 85% kupowanych i sprzedawanych rzeczy to przedmioty nowe. Każdego dnia na Allegro sprzedawanych jest około 900 tysięcy przedmiotów.

Firma zatrudnia około 1200 pracowników w pięciu polskich miastach: w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie.

Nowe OpinieDodaj

4.2
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Warto tu pracować

anonimowo
Spokojnie mogę polecić tego pracodawcę. Może nie pracuję tu jakoś bardzo długo, ale pewne rzeczy da się zauważyć już na pierwszy rzut oka. Głównie atmosfera jest wyjątkowa – po prostu sprzyja pracy, ludzie są uśmiechnięci i otwarci, a przy tym fachowi. Poza tym można się tu rozwijać. Jest duża oferta szkoleń, z których można skorzystać i nauczyć się czegoś nowego. I zarobki też mi odpowiadają, bo już na początku zaproponowali mi konkretną stawkę. Co więcej mogę powiedzieć, póki co jestem bardzo zadowolony z pracy w Allegro i mam nadzieję, że się to nie zmieni, bo jest naprawdę ok.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Programista J2EE (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 7.2015
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Testy analityczne
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Cele życiowe, Zainteresowania, Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Kursy/Certyfikaty, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Grupa Allegro to znany na polskim rynku pracodawca. Ciągle poszukiwali i poszukują ludzi, zwłaszcza specjalistów IT. Ja wysłałam tam zgłoszenie już dawno temu, w zamian dostałam test on-line do wypełnienia. Fajnie, bo pierwsze weryfikacje odbywają się bez ruszania się z domu. Test trwał coś około półtorej godziny, sprawdzał rzeczywistą znajomość Javy i Eclipsa. Nie należał do najprostszych, ale da się wyrobić w tym czasie.

Po tym teście zadzwonili z propozycją spotkania w siedzibie Allegro. W spotkaniu uczestniczyły dwie osoby, teoretyczny mój przyszły szef i ktoś z działu HR. W sumie pytania obejmowały dotychczasowe doświadczenie w pracy programisty, ukończone przeze mnie studia, umiejętność radzenia sobie z diagramami UML, czy potrafię oszacować, jak dany projekt może być czasochłonny i inne tego typu. Opowiedzieli też cokolwiek o warunkach zatrudnienia. Na koniec chyba informują wszystkich o wynikach.

Najnowsze oferty pracy