DB Schenker

Transport / Logistyka

O DB Schenker

DB Schenker to wiodący operator logistyczny w Polsce należący do Grupy Deutsche Bahn. Obsługuje handel i przemysł w globalnej wymianie towarów, wykorzystując transport lądowy, lotniczy i fracht oceaniczny, a także logistykę kontraktową. Firma zarządza globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek. Jest liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej i technologicznej, towarów konsumpcyjnych oraz specjalnych. DB Schenker posiada na świecie 2 tys. lokalizacji i zatrudnia prawie 70 tys. pracowników. W Polsce, w 17 oddziałach i przynależnych terminalach cross-dockingowych oraz 12 magazynach logistycznych i agencjach celnych, pracuje ponad 2 tys. osób. Strategia biznesowa firmy oparta jest na trzech głównych filarach. Są to: ekonomia, społeczeństwo i ekologia. Równowaga pomiędzy tymi obszarami to najważniejszy cel DB Schenker.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Firma z gatunku tych "w porządku "

anonimowo
No co prawda pieniądze mogłyby być lepsze i mogłyby być większe możliwości awansu. Na szczęście inne sprawy mi się podobały.

Z Schenkera pamiętam fajne godziny pracy, benefity, ludzi, świetną atmosferę, fajny work life balance, traktowanie pracowników jak ludzi i ogólną solidność

Polecam dla doświadczenia, stabilności, ludzi o ile kadra się mocno nie wymieniła
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Pracownik terminala (Praca)

Branża: Transport / LogistykaMiejsce: Tarnowo PodgórneTermin rozmowy: 10.2015
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
Kariera
Kariera:Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Znajomy Rodzina
Ogólny komentarz

Rekrutacja była krótka, pytania odnosiły się tyko do mojego doświadczenia/umiejętności. Musiałem opowiedzieć, gdzie do tej pory pracowałem plus jaki był zakres obowiązków, a do tego pytanie, jak sobie radzę na wózkach widłowych (no i oczywiście pokazać odpowiednie papiery na to), więc wszystko odpowiednie do stanowiska, żadnych pytań bez sensu, prosto, na temat i profesjonalnie.