Brown Brothers Harriman

Doradztwo / Konsulting, Finanse / Ekonomia, Księgowość / Audyt / Podatki

O Brown Brothers Harriman

Brown Brothers Harriman jest najstarszym i zarazem jednym z największych banków prywatnych w Stanach Zjednoczonych. Jego początki sięgają 1818 r. Przez 200 lat istnienia firma wyspecjalizowała się w świadczeniu usług finansowych obejmujących bankowość korporacyjną, zarządzanie inwestycjami, zarządzanie majątkiem, usługi inwestycyjne, a także doradztwo w procesach fuzji i przejęć. Obecnie bank posiada 18 oddziałów rozlokowanych na całym świecie, w tym 5 w Europie, zatrudniając tym samym łącznie ponad 6000 osób. Jego profesjonalne usługi skierowane są zarówno do podmiotów zajmujących się zarządzaniem aktywami, menedżerów inwestycyjnych, jak i instytucji finansowych.


Polski oddział Brown Brothers Harriman otwarty został w 2012 r. w Krakowie. Biuro jest pierwszą w tej części Europy filią firmy i podobnie jak pozostałe zajmuje się obsługą procesów biznesowych w zakresie usług finansowych i inwestycyjnych. Oprócz tego, jego zadaniem jest także technologiczne wsparcie swoich klientów.  


Bank Brown Brothers Harriman w Polsce otwarty jest na współpracę z absolwentami uczelni wyższych, zwłaszcza posiadających wykształcenie z zakresu ekonomii i informatyki. W 2017 r. firma wychodząc naprzeciw studentom i absolwentom kształcącym się w dziedzinach związanych z finansami, dołączyła do Rady Biznesu Wydziału Finansów i Prawa krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, tym samym oferując realną szansę na rozwój i współpracę.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobry pracodawca

anonimowo
Brown Brothers Harriman to porządna firma. Mocną stroną jest na pewno panująca tam atmosfera – jestem w bardzo zgranym zespole, wszyscy się nawzajem wspieramy i w razie potrzeby pomagamy. Czuję, że mogę liczyć na moich kolegów i koleżanki z pracy, bo to są po prostu mili ludzie. Jak tam dopiero co dołączyłam to też nikt się nie wywyższał ani nic takiego. Zarobki w tej firmie są dobre, więc pod tym względem też super trafiłam. Jak na razie to wszystko mi się tutaj podoba i mam nadzieję, że to się nie zmieni, bo chciałabym zostać w tej firmie na dłużej.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

  Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

  Ocena pozytywna
  Ocena rozmowy:Pozytywna

  Stażystka (Praktyka/Staż)

  Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 6.2016
  Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
  Pytania dotyczące
  O Tobie
  O Tobie:Zainteresowania
  Wykształcenie
  Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
  Kariera
  Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
  Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
  Ogólny komentarz

  Chciałam się dostać na staż do BBH i nie wiedziałam jak bardzo skomplikowanej rekrutacji się spodziewać. Na pewno taka rada ode mnie - trzeba bardzo dobrze znać angielski. Obie rozmowy są po angielsku w zdecydowanej większości, więc inaczej nie ma się najmniejszych szans. Ja miałam rozmowę telefoniczną i w firmie. Pierwsza ogólna sprawdzająca tylko znajomość języka druga nastawiona na poznanie mnie jako kandydatki - pytania o rzeczy zamieszczone w CV, oczekiwania, dyspozycyjność, nastawienie. Podczas rozmowy telefonicznej wyjaśniają zasady stażowania, więc jak się idzie na rozmowę to już wiadomo po co się starasz i czy warto.