Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Brown Brothers Harriman

Finanse / Ekonomia, Księgowość / Audyt / Podatki

O Brown Brothers Harriman

Brown Brothers Harriman jest najstarszym i zarazem jednym z największych banków prywatnych w Stanach Zjednoczonych. Jego początki sięgają 1818 r. Przez 200 lat istnienia firma wyspecjalizowała się w świadczeniu usług finansowych obejmujących bankowość korporacyjną, zarządzanie inwestycjami, zarządzanie majątkiem, usługi inwestycyjne, a także doradztwo w procesach fuzji i przejęć. Obecnie bank posiada 18 oddziałów rozlokowanych na całym świecie, w tym 5 w Europie, zatrudniając tym samym łącznie ponad 6000 osób. Jego profesjonalne usługi skierowane są zarówno do podmiotów zajmujących się zarządzaniem aktywami, menedżerów inwestycyjnych, jak i instytucji finansowych.


Polski oddział Brown Brothers Harriman otwarty został w 2012 r. w Krakowie. Biuro jest pierwszą w tej części Europy filią firmy i podobnie jak pozostałe zajmuje się obsługą procesów biznesowych w zakresie usług finansowych i inwestycyjnych. Oprócz tego, jego zadaniem jest także technologiczne wsparcie swoich klientów. 


Bank Brown Brothers Harriman w Polsce otwarty jest na współpracę z absolwentami uczelni wyższych, zwłaszcza posiadających wykształcenie z zakresu ekonomii i informatyki. W 2017 r. firma wychodząc naprzeciw studentom i absolwentom kształcącym się w dziedzinach związanych z finansami, dołączyła do Rady Biznesu Wydziału Finansów i Prawa krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, tym samym oferując realną szansę na rozwój i współpracę.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Było ok

anonimowo
Całkiem dobrze mi się pracowało w BBH. Ciekawi ludzie, z którymi można było pogadać i którzy nie obgadywali za plecami, poza tym ładne biuro i dobra wypłata. Na tamten moment niczego więcej nie potrzebowałam. Przeszkadzały mi tylko trochę godziny pracy, bo często trzeba było zostawać do późna. I kwestia tego, że możliwość rozwoju była jednak ograniczona, trudno było przebić się tam wyżej, dlatego po jakimś czasie zmieniłam pracę. Ale i tak wspominam tę firmę z pewnym sentymentem.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

  Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

  Ocena pozytywna
  Ocena rozmowy:Pozytywna

  stażysta (Praktyka/Staż)

  Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 12.2017
  Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
  Pytania dotyczące
  O Tobie
  O Tobie:Zalety i wady, Sukcesy i Porażki, Wiedza o Firmie
  Wykształcenie
  Wykształcenie:Uczelnia, Kursy/Certyfikaty, Języki obce, Obsługa programów
  Kariera
  Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie
  Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
  Ogólny komentarz

  Miałem rekrutację w BBH już jakiś czas temu, ale dość dobrze ją pamiętam, bo moim zdaniem nie należała do najłatwiejszych. W sumie aplikowałem tam tylko na staż, ale podeszli do tego poważnie. Były dwa etapy – najpierw krótki wywiad telefoniczny, a potem już spotkanie w firmie. I obie te części w dużej mierze przeprowadzone były po angielsku. Ja niby dość dobrze znam ten język, ale mimo wszystko się stresowałem. Na szczęście nie zadawali żadnych specjalistycznych pytań, tylko takie ogólne, chociaż i tak było ich naprawdę sporo. A dotyczyły mojego wykształcenia, wcześniejszego doświadczenia zawodowego i ogółem wszystkiego, co miałem w swoim CV. Oprócz tego chcieli też dowiedzieć się, co wiem o ich firmie i jak w ogóle wyobrażam sobie pracę dla nich. Trwało to wszystko dosyć długo, ale muszę przyznać, że było przeprowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze.