Autoliv

Przemysł / Produkcja, Motoryzacja, Franczyza

O Autoliv

Koncern AUTOLIV Inc. to światowy lider w projektowaniu i wytwarzaniu samochodowych systemów bezpieczeństwa. Odbiorcami produktów firmy są najwięksi producenci aut na świecie, między innymi Mercedes, Volkswagen, BMW, Renault, Volvo, Saab, Audi. Koncern posiada 80 podległych jednostek oraz spółek, zatrudniających ogółem około 40 000 osób w 30 krajach. Obecnie funkcjonują trzy zakłady AUTOLIV POLAND: APT w Oławie produkujący poduszki powietrzne oraz dwa zakłady w Jelczu-Laskowicach: APR zajmujący się montażem pasów bezpieczeństwa i APA zajmujący się produkcją modułów.  

Oddział Autoliv w Oławie
Zakład APT w Oławie jest pierwszym polskim oddziałem, powstał w 1998 roku. Prowadzi działalność wytwórczą oraz inżynieryjno-rozwojową, w ramach której wyszczególniamy następujące działy:
- Textiles Technical Centre - pracuje nad rozwojem części tekstylnej, współpracując z działami inżynieryjnymi na całym świecie. W tej niezwykle dynamicznej rzeczywistości zmiennych koncepcji i udoskonalanych rozwiązań pracują Liderzy Grup Projektowych, Inżynierowie Produktu, Konstruktorzy, Inżynierowie Jakości ds. Projektów oraz Inżynierowie Procesu.
- Laboratorium, gdzie Technicy i Inżynierowie Testów przygotowują, przeprowadzają i analizują wyniki testów zniszczeniowych modułów oraz testów środowiskowych (czyli symulacje, w trybie przyspieszonym, jak środowisko wpływa na dany wyrób). Testy odbywają się w pomieszczeniach testowych przy użyciu karoserii samochodowych oraz komponentów od seryjnych dostawców aut.
- Airbags Engineering Poland - dział rozwojów modułów, który powstał w 2013 roku. W jego ramach zespoły Inżynierów Projektu oraz Konstruktorzy  CAD 3D współpracują z Europejskimi Centrami Technicznymi, przygotowując funkcjonalny Airbag do wdrożenia do produkcji. Dział Produkcji oraz działy wspierające, m.in. Logistyka, UR, Finanse, HR, odpowiedzialne są za cały proces związany z produkcją seryjną produktu.

Oddziały Autoliv w Jelczu-Laskowicach
Pierwszy zakład produkcyjny Autoliv w Jelczu Laskowicach (APR) powstał w 1999 roku. Wówczas działalność produkcyjna obejmowała przedmontaż pasów bezpieczeństwa. W 2008 roku ze względu na rozwój koncernu w Polsce, poddano rozbudowie Centrum Produkcyjne pasów bezpieczeństwa (APR), a następnie zbudowano halę produkcyjną dedykowaną produkcji modułów poduszek powietrznych (APA), na którą transferowano linie produkcyjne głównie z Niemiec i Szwecji.
W ten sposób zakład APA stał się największym Europejskim Centrum Produkcyjnym Autoliv wytwarzającym moduły. Specyfiką obu oddziałów jest montaż komponentów, które dostarczane są od poddostawców z całego świata. Na liniach produkcyjnych zachodzą takie procesy jak: nitowanie, wkręcanie, zgrzewanie, a także procesy specyficzne tylko dla produkcji modułów poduszek: zwijanie/rolowanie czy kontrola rezystancji inflatorów. Produkcja oparta jest na aktualnych systemach produkcyjnych i jakościowych typu Lean Manufacturing, Six Sigma, Kaizen. 
Nasi Inżynierowie wraz z Europejskimi Centrami Technicznymi pracują m.in. nad modyfikacją gniazd produkcyjnych oraz optymalizacją procesów wytwórczych.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Stabilnie, ale przeciętnie

anonimowo
Dokładnie tak jak w tytule. Praca jest stabilna taka dla ludzi co to chcą robić swoje i mieć spokój. Wg mnie taki układ jest przeciętny. Wolę stawiać na rozwój progres po prostu robienie czegoś ze swoim życiem.

Jak już jedyne o czym będę marzył to będzie stabilizacja chętnie przejdę do Autoliva ponownie. Na tym momencie kariery zawodowej wybieram rozwój i wyższe pieniądze niż dało się zarobić w tej firmie.

Z plusów w Autolivie mogę wymienić atmosferę, benefity, godziny pracy, doświadczenie, ludzi. Z minusów możliwość wybicia się, szkolenia, korporacyjność, stres, pieniądze.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Kursy / konferencje
  • Karta sportowa
  • Bony / bilety / zniżki
  • Wyjazdy integracyjne
  • Dofinansowanie posiłków

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Stażysta (Praktyka/Staż)

Branża: Przemysł / ProdukcjaMiejsce: Jelcz-LaskowiceTermin rozmowy: 7.2016
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Moja rozmowa w Autoliv dotyczyła stanowiska stażysty ds. części zamiennych. Rozmowa mi się nawet podobała, bo chcieli wiedzieć dużo o mnie i ja się mogłem zapytać o coś jak chciałem. Mnie to pytali o moje wykształcenie, znajomość Excela, angielskiego, dlaczego chcę zrobić taki staż i co chcę robić w przyszłości.

Przy tym zapytali czy mogę przychodzić na staż jak na cały etat czy chcę jakoś inaczej i czego chcę się nauczyć. Nie wiem czy był kolejny etap tej rekrutacji czy na tym zakończyli. Ja w każdym bądź razie w niczym więcej nie brałem udziału.