Ashland

Sprzedaż

O Ashland

Putting good chemistry to work worldwide every day
In more than 100 countries, the people of Ashland provide the specialty chemicals, technologies and insights to help customers create new and improved products for today and sustainable solutions for tomorrow.

We are passionate about the possibilities created through good chemistry. We believe chemistry is about innovative, differentiated science – and also about the way people come together to solve problems. From the speed at which a call or an email is returned to the lengths we go to develop solutions that solve a specific customer need, good chemistry is what makes Ashland different and what makes us better. That’s why Ashland is one of the world’s leading specialty chemical companies.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Korporacja dobra na zdobywanie pierwszego doświadczenia

anonimowo
Korporacja, w której jak się pracuje, to się czuje, że się jest w korporacji. Mi to tam za bardzo nie przeszkadzało, inne rzeczy mnie drażniły. Np. to że niby korpo a taki słaby socjal i takie średnie wynagrodzenia. Po jakimś czasie już się człowiek nie rozwija a korporacja zawsze mi się kojarzyła z wielką ścieżką kariery.

Dużym plusem pracy w takiej firmie jest jej międzynarodowość, tutaj nawet atmosfera i godziny pracy. Wszystko ogólnie dobrze funkcjonowało a same projekty do zrobienia były ciekawe.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance