Praktyka/Staż - specjalista ds. systemów sterowania

Lokalizacja: Gdańsk
Wygasa:

 specjalista ds. systemów sterowania

Opis stanowiska

  • konfiguracja serwerów i stacji roboczych(Linux, Windows Server)
  • wykonywanie instalacji systemów operacyjnych, oprogramowania narzędziowego, użytkowego i antywirusowego. Usuwanie bieżących problemów powstałych w czasie eksploatacji sprzętu i oprogramowania.
  • aktualizacja systemów operacyjnego, aplikacji, oprogramowania, sprzętu.
  • konfiguracja przełączników sieciowych CISCO, MOXA
  • wykonywanie kopii zapasowych, testowanie kopii zapasowych,
  • monitorowanie działania zwirtualizowanych systemów
  • zarządzanie macierzami, siecią LAN
  • aktywny udział w projektach technicznych

Wymagania

  • ukończone studia wyższe preferowane informatyczne lub pokrewne
  • min. roczne doświadczenie zawodowe zdobyte na podobnym stanowisku
  • biegła znajomość systemów MS Windows 7/10.
  • znajomość systemów MS Windows Server 2008 R2/2012 R2/2016 oraz Active Directory.
  • znajomość zagadnień funkcjonowania sieci WAN/LAN, znajomość przełączników sieciowych firmy CISCO, MOXA.
  • znajomość zagadnień wirtualizacyjnych (Vmware, Hyper-V)
  • znajomość systemów backupowych
  • podstawowe umiejętności programistyczne (znajomość przynajmniej jednego języka programowania)
  • mile widziana znajomość przemysłowych systemów sterowana DCS, PLC i wizualizacji.
  • umiejętność zarządzania czasem, zdolności analityczne
  • umiejętność efektywnego rozwiązywania problemów
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • chęć rozwoju oraz pogłębiania wiedzy w zakresie IT
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej z zakresu IT.
  • prawa jazdy kat. B
  • mile widziane certyfikaty potwierdzające posiadaną wiedzę

Oferujemy

  • umowę o pracę
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • dostęp do najnowszych rozwiązań i technologii stosowanych w przemyśle
  • atrakcyjny pakiet socjalny m.in. opieka medyczna i dentystyczna, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ubezpieczenie grupowe z funduszem inwestycyjnym opłacanym przez pracodawcę
  • przyjazną atmosferę pracy w wysoko kwalifikowanym zespole