Stowarzyszenie WIOSNA

Org. pozarządowe / Wolontariat

O Stowarzyszenie WIOSNA

Stowarzyszenie WIOSNA jest liderem wśród organizacji pozarządowych w Polsce i od 15 lat specjalizuje się w mądrej pomocy, by skutecznie walczyć z biedą. Naszą wizją jest budowanie nowego społeczeństwa – otwartego, życzliwego, solidarnego. Codziennie zmieniamy świat na lepsze - w ramach SZLACHETNEJ PACZKI pomagamy rodzinom w potrzebie, a w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przeprowadzamy dzieci od porażki w szkole, do sukcesu w życiu. Tylko w ostatniej edycji Paczka połączyła ponad milion Polaków, a wartość przekazanej pomocy wyniosła 54 mln złotych!


WIOSNA jest wyjątkową organizacją, cieszącą się uznaniem i zaufaniem społecznym - zdobywamy liczne nagrody, m.in. Human Capital Awards 2014 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Protony 2015. Blisko współpracujemy z biznesem: firmą Microsoft, BP czy Milką. Nierzadko jesteśmy zapraszani na konferencje oraz prelekcje w roli eksperta.

Dołącz do naszego zespołu - wybierz pracę z sensem!


Główne działy w WIOŚNIE: • Dział SZLACHETNEJ PACZKI i Programów Społecznych

 • Dział Komunikacji i Relacji z Klientem

 • Dział Projektów i Rozwoju

 • Centrum Rozliczeniowo-Finansowe

 • Dział IT

 • Dział HR

 • Dział Administracji

 • Dział Prawny

Nowe OpinieDodaj

4.2
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobrze się czułam jako wolontariuszka

wolontariusz
Fajnie jest mieć świadomość, że robi się dla kogoś coś dobrego :) Ja uwielbiam czuć się potrzebna i nie raz byłam wolontariuszką przy różnych okazjach. Tak przypadkiem trafiłam też do Stowarzyszenia Wiosna. Pomagałam przy organizacji Szlachetniej Paczki :) Za możliwość awansu i wynagrodzenie dałam im te 3 punkty żeby tak mocno nie obniżać oceny. Wynagrodzenia nie było chyba, że w postaci czyjejś radości, awansu też nie. Chodziło o pomaganie :) Przy tym projekcie można poznać niesamowitych ludzi co na pewno jest wartością dodaną tego co się robi :)
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
 • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Wolontariusz (Praktyka/Staż)

Branża: Usługi PrawniczeMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 11.2016
Proces rekrutacji: 1 etap
 • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Doświadczenie
Sposób aplikowania
 • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Stwierdziłam, że chciałabym robić coś dla innych, dlatego wysłałam swoje zgłoszenie do Stowarzyszenia Wiosna. Nawet w związku z tym byłam na rozmowie, ale trudno ją nazwać kwalifikacyjną. Szukali osoby z doświadczeniem do działu prawnego żeby mogła wspomagać pracę tego działu. Zgadzali się też na zdalne wykonywanie zadań co mi odpowiadało.

Porozmawialiśmy jakie mam doświadczenie, co mną kieruje, jaką mam motywację, na ile znam się na tematach, które u nich się często pojawiają, czym się interesuję i co chcę zyskać przez robienie takiego wolontariatu. Widać było już po rozmowie, że to bardzo pozytywna firma.