Quad Graphics

Grafika / Fotografia / Sztuka, Przemysł / Produkcja

O Quad Graphics

Globalny zasięg

Quad/Graphics jest jedną z największych drukarni na zachodniej półkuli.  W swoich działach IT zatrudnia blisko 600 informatyków na 3 kontynentach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Europie. Nasz dział IT w Polsce to ponad 100 specjalistów w Pile oraz w nowo otwartym odziale w Gdańsku. Zatrudniamy m.in.: programistów i inżynierów oprogramowania, testerów oprogramowania, administratorów i analityków systemów informatycznych oraz specjalistów IT HelpDesk. 
Codziennie pracujemy nad tworzeniem i rozwojem oprogramowania dla naszych wszystkich lokalizacji na świecie. Cenimy sobie otwartość, innowacyjność, zaangażowanie i twórcze podejście do pracy.


Szkolenia i rozwój

Siłę i wartość naszej firmy stanowi każdy pracownik. Dlatego dbamy o to, aby zapewniać rozwój i nowe wyzwania. Już na samym początku kariery gwarantujemy specjalistyczne szkolenia i dostęp do potrzebnej wiedzy. To, co nas wyróżnia to wyjazdy treningowe do głównej siedziby Quad/Graphics w USA.


Zaawansowane technologie informatyczne

Nasi eksperci pracują w rozmaitych środowiskach oraz w oparciu o najnowocześniejsze technologie m. in.: ASP.NET MVC, C#, JAVA, VB.NET, C++, HTML5, CSS3, jQuery, JavaScript, Knockout JS, Bootstrap, DataTables JS, Oracle, MongoDB, iBatis, MS SQL, Sybase ActiveMQ, WCF Data Service, Android, iOS, Active Directory, System Center Configuration Manager, Windows PowerShell, Microsoft, Unix/Linux, Mac OS, Citrix, VMWare, Hyper-V, IBM, Dell, HP, Cisco, EMC, MS Windows Serwer, Linux Serwer oraz wiele innych.


Nasze działy

Obszar Software Development zajmuje się rozwojem oprogramowania i usług informatycznych dla Quad/Graphics. Specjalizuje się w kreowaniu rozwiązań dla fabryk i ich klientów na całym świecie. Centrum Technologii Informatycznych współpracuje ściśle z amerykańskimi ekspertami, koncentrując się na projektowaniu, tworzeniu, testowaniu oraz wdrażaniu oprogramowania w działach Media Solutions i Enterprise Business Solutions.


Dział Technical Services i End User Services to zarządzanie i rozwój globalnej infrastruktury IT oraz wsparcie techniczne dla końcowego użytkownika systemów. Nasi specjaliści zajmują się administracją wielodomenowego środowiska IT opartego na zaawansowanych technologiach. W codziennej pracy wspieramy kilkadziesiąt tysięcy użytkowników systemów informatycznych Quad/Graphics.

Nowe OpinieDodaj

3.4
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Fajna praca ale słabo płatna

anonimowo
Mam mieszane uczucia co do tej firmy, z jednej strony można się nauczyć masy przydatnych rzeczy, z drugiej - bardzo słabo płacą. I to jest największy problem. Bo cała reszta wychodzi naprawdę fajnie i ludzie, i praca sama w sobie, ale skoro konkurencja płaci więcej, to czemu nie skorzystać?
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Software Developer (Praca)

Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: PiłaTermin rozmowy: 1.2016
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania, Sukcesy i Porażki
Wykształcenie
Wykształcenie:Dodatkowe Projekty, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Ogólnie moja opinia o tej rekrutacji jest pozytywna. Zdziwiło mnie, że nie sprawdzają znajomości języków programowania w praktyce, tylko wierzą ludziom na słowo. Poza tym wszystko przebiegło ok. Najpierw rozmawiałem z nimi przez telefon. Z tego co kojarzę, sympatyczna pani zapytała mnie o doświadczenie z CV, miałem powiedzieć dosłownie po 3 słowa o każdej firmie, chciała znać informacje na temat dyspozycyjności i tego, ile pieniędzy oczekuję na takim stanowisku.

Po tym etapie przyszedł kolejny, czyli typowa rozmowa rekrutacyjna. Dwie osoby - przedstawiciele działu personalnego i przełożony programistów zadały mi po kilka pytań. Jak zawsze najwięcej mówiłem o doświadczeniu w programowaniu w HTMLu i w Javie. Do tego w pewnym momencie przeszliśmy na angielski i wtedy miałem opowiadać o swoich zainteresowaniach, sposobach na spędzanie czasu wolnego oraz o największym sukcesie do tej pory. I to tyle.