Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Onet

Marketing / Reklama / PR, Media / Sztuka / Rozrywka, Internet / E-commerce

O Onet

Onet to polski portal internetowy. Powstał w 1996 r. z inicjatywy spółki Optimus. W pierwszym roku swojego istnienia nosił nazwę OptimusNet i zajmował się katalogowaniem stron internetowych. Zmiana nastąpiła w 1997 r. Wtedy też wprowadzono domenę Onet.pl, a sama strona zaczęła przybierać kształt portalu informacyjnego. W 2012 r. spółka stała się częścią Grupy Ringier Axel Springer Media AG.


Obecnie Onet uważany jest za największy i najpopularniejszy portal internetowy w Polsce. Każdego miesiąca z usług dostarczanych przez Grupę Onet korzysta 15,6 mln osób. Głównym profilem jej działalności jest dostarczanie informacji z kraju i ze świata. Onet posiada także kilka oddzielnych działów. Należą do nich, m.in. najstarszy w Polsce serwis umożliwiający czatowanie, strona dzięki której można tworzyć blogi, serwis społecznościowy typu Q&A czy telewizja internetowa o profilu informacyjno-edukacyjno-rozrywkowym. Oprócz tego Grupa Onet wypuściła na rynek kilka swoich produktów, m.in.


·        serwis Plejada.pl dostarczający informacji na temat ludzi ze świata rozrywki

·        VOD.pl – serwis z filmami na życzenie

·        Zumi – lokalizator internetowy

·        Encyklopedia WIEM – internetowa encyklopedia

·        Sympatia.pl – portal randkowy

·        Magazyn VU MAG

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Polecam raczej na krótko

anonimowo
Dla początkujących będzie jak znalazł. Ja zdobyłam tam spore doświadczenie, dobry wpis do CV i skorzystałam z dosyć szerokiego pakietu benefitów. Wynagrodzenie nie było jakieś powalające, ale trochę zarobić też się dało. Najbardziej przeszkadzało mi to, że w Onecie nie było jasno określonej ścieżki kariery. W związku z tym perspektywy większego rozwoju były raczej nikłe. Ale to, czego się tam nauczyłam to moje i mimo wszystko cieszę się, że udało mi się dostać do tej firmy.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Redaktorka (Praca)

Branża: Media / Sztuka / RozrywkaMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 1.2017
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Inne
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Rozmowa w prosty sposób sprawdzała moje umiejętności językowe jeżeli chodzi o język angielski i to, jak potrafię się w nim wypowiadać. Innych języków obcych nie znam na tyle, żeby się tym chwalić, chociaż zapewne gdybym znała, chcieliby sprawdzić również to.

Oczekiwano ode mnie, że opowiem ze szczegółami o własnym doświadczeniu redakcyjno-dziennikarskim, wyjaśnię, dlaczego wybrałam taki zawód, z jakiego powodu chciałabym przejść do Onetu, czy lubię i umiem wyszukiwać ciekawe tematy, na które można napisać oraz jak oceniam swoją orientację w modnych obecnie mediach zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Miałam za zadanie wykazać się również wiedzą na tematy bieżące, co w takiej pracy wydaje się być oczywiste. Chcieli usłyszeć ode mnie również, jakie są moje oczekiwania, w tym także finansowe.