Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

LokalMedia

Marketing / Reklama / PR

O LokalMedia

Firma zaczynała jako start-up. Innowacyjne myślenie oraz zespół złożony z młodych, kreatywnych osób sprawił, że w przeciągu 2 lat staliśmy się jedną z czołowych firm na polskim rynku digital signage. Jako firma zapewniamy naszym klientom narzędzia do zwiększania obrotów na sprzedaży swoich produktów. Podglądając rynki zachodnie oraz korzystając z innowacyjnych rozwiązań zbudowaliśmy zespół handlowy generujący milionowe obroty. Chcemy być numerem jeden w swojej branży w Polsce.

Nowe OpinieDodaj

1.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Warto jeśli ktoś jest bardzo szybki to warto :)

Grafik
Współpracuję z LokalMedia już długi okres czasu, nie jest już to praca w pełnym wymiarze godzin, ale już tylko proszą mnie o wykonywanie osobnych zleceń w momencie gdy się nie wyrabiają ze swoją pracą.
Niestety już na początku pracy zauważyłem poważne problemy z komunikacją, pomiędzy kadrą zarządzającą, a później pomiędzy pracownikami zwykłego szczebla.
Szczególną uwagę należy tutaj zwrócić na "Content Managera", którą jest (sympatyczna) Milena.
Dziewczyna ta zleca animację do wykonania w 2 godziny, problem w tym, że dostaje się goły projekt, gdzie wykonanie samego storyboardu oraz wrzucenie tego do odpowiednich programów (Photoshop i/lub Illustrator), a później do programów do montażu wideo (Sony Vegas, After Effects), nie wystarczy dany czas. Oczywiście, gdy ktoś wykonał 300 spotów to strzela animacjami jak z rękawa - niestety dla osoby w trakcie studiów (lub je kończąca) nie jest w stanie stworzyć estetycznego i ładnie wyglądającego spotu w 2 godziny.
Dalej idąc Milena nie ma znajomości z podstwowych zagadnień dotyczących tworzenia spotu (oczywiście głupcem bym był gdybym wymagał od niej znajomości zagadnień technicznych), ale wg Mileny plik .mp4 to plik edycyjny, np. w filmie można usunąć napisy lub zamienić
zdjęcia.
Renderowanie plików to dla Pani Menager PROCES TWORZENIA CAŁEGO SPOTU - czyli od fazy projektowej aż do wypuszczenia pliku .mp4. A nie tworzeniem stratnego pliku wideo w programie do montażu.
Jest jeszcze wiele wiele braków w podstawowej wiedzy Pani Menager, ale o nich innym razem.

Reasumując nie polecam pracy dla LokalMedia w charakterze grafika oraz stanowisk pokrewnych.
Nawiasem mówiąc wynagrodzenie sięgające minimalnej krajowej, umowa o działo i "burdel" w kadrze zarządzającej oraz Pani Content Manager muszę zrezygnować ze współpracy z tą firmą.

Proszę uważać na tą firmę!
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Członek zespołu ds. sprzedaży (Praktyka/Staż)

Branża: SprzedażMiejsce: PoznańTermin rozmowy: 12.2013
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Uczelnia, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
Sposób aplikowania
  • Inne
Ogólny komentarz

Rozmowa kwalifikacyjna w LokalMedia to była moja pierwsza taka rozmowa w życiu. To spotkanie u nich odbyło się już dość dawno temu, ale sporo pamiętam, więc może komuś się przyda. Ja wtedy się mega stresowałem przed wejściem a później już poszło na luzie.

Okazało się, że ludzie byli super sympatyczni i widzieli mój stres dlatego chcieli rozładować sytuacje. Po takim czasie nie pamiętam tak dokładnie pytań tylko tak ogólnie co ich interesowało. Np. studia i uczelnia czemu takie wybrałem, na pewno dyspozycyjność w tygodniu, co wiem o sposobach sprzedaży, dlaczego do nich wysłałem CV

Raczej bez konkretów bo nie miałem doświadczenia. Zresztą wtedy czuło się, że oni szukają kogoś do wyszkolenia a nie "gotowego produktu". Nie wiem po jakim czasie się odezwali, ale byłem u nich na tych praktykach