LANDESK

Nowe technologie / IT
brak

O LANDESK

Usługi informatyczne skoncentrowane na użytkownikach w czasach bycia wszędzie

Informatyka ma sens, gdy zwiększa możliwości użytkowników. Powinna wspomagać i zabezpieczać wszystkich użytkowników bez względu na to, z jakich urządzeń korzystają i gdzie się znajdują. Tylko kompleksowe rozwiązanie firmy LANDESK do zarządzania usługami ujednolica i automatyzuje dostarczanie wszystkich zasobów oraz usług potrzebnych użytkownikom w środowiskach przetwarzania mobilnego, w chmurze i na komputerach osobistych. Gdy użytkownicy są zadowoleni, informatyka nabiera większego znaczenia strategicznego, a prowadzona działalność przynosi większe korzyści.

Kompleksowe rozwiązanie firmy LANDESK do zarządzania usługami obejmuje cztery kluczowych obszarów:  • Ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi

  • Zarządzanie usługami informatycznymi

  • Zarządzanie bezpieczeństwem

  • Zarządzanie cyklem życia zasobów


Centrala firmy LANDESK mieści się w Salt Lake City w stanie Utah, a jej biura są rozsiane po całym świecie. 


W kwietniu 2016, LANDESK zakończył przejęcie AppSense, wiodącego dostawcę rozwiązań do zarządzania bezpiecznymi środowiskami użytkownika. To przejęcie rozszerza możliwości LANDESKa w zunifikowanym zarządzaniu punktami końcowymi zarówno fizycznymi, jak i wirtualnymi urządzeniami. Poszerza również ofertę zabezpieczania punktów końcowych poprzez zarządzanie uprawnieniami i aplikacje.


W 2015 roku LANDESK przejął firmę Xtraction Solutions, która dostarcza rozwiązania klasy business intelligence powiązane z operacjami IT.


W 2014 r. firma LANDESK dokonała dwóch zakupów w branży produktywności mobilnej. W maju przejęła firmę LetMobile i dynamicznie wchodzi na rynek rozwiązań ułatwiających zespołom odpowiedzialnym za obsługę informatyczną i bezpieczeństwo rozwiązywanie problemów wynikających ze sposobów pracy współczesnych użytkowników, zwiększając bezpieczeństwo urządzeń przenośnych, informacji oraz aplikacji. W październiku przejęła firmę Naurtech opracowującą rozwiązania z dziedziny łączności, które umożliwiają dostęp mobilny do danych i aplikacji przedsiębiorstwa przy użyciu urządzeń działających na platformie Windows CE.


W 2013 r. firma LANDESK przejęła firmę Shavlik — pioniera w dziedzinie zarządzania poprawkami bez użycia agentów i lidera na rynku nowatorskich zabezpieczeń sieciowych. W 2012 r. firma LANDESK przejęła firmę Wavelink — dostawcę rozwiązań z dziedziny zarządzania urządzeniami przenośnymi — oraz firmę Managed Planet — dostawcę technologii zarządzania zasobami oprogramowania.


Nasze produkty są oferowane bezpośrednio lub przez rozległą sieć dostawców rozwiązań z poszczególnych dziedzin, w tym służby zdrowia, administracji rządowej, oświaty, usług finansowych, prawa, produkcji, sprzedaży detalicznej, transportu i usług komunalnych.