Akamai Technologies

Administracja biurowa, Badania i Rozwój, Internet / E-commerce

O Akamai Technologies

Za firmą Akamai stoją imponujące liczby - zarządzają oni około 30% ruchu w całym internecie, posiadają prawie 150 tys. serwerów rozlokowanych w 110 krajach i zatrudniają ponad 5 tys. osób. To jeden z największych potentatów zajmujących się przyspieszaniem pracy w internecie oraz przechowywaniem danych. W listopadzie 2011 roku firma Akamai otworzyła swój oddział w Krakowie.

Nowe OpinieDodaj

4.2
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Niesamowity klimat

anonimowo
Ciężko przebić firmę taką jak ta. Wtedy kiedy udało mi się do niej dostać panował tam niesamowity klimat. Takiej atmosfery nie widziałem w żadnej pracy ani wcześniej ani później. Stawia się na kreatywność, super stosunek do pracownika i rozwój. Wcale nie było tam korporacyjnie co jest wielką zaletą. Są perspektywy rozwoju jak w korporacji, ale nie czuć aż takiej presji. Pracy było bardzo dużo na tyle, że czas na nudę się nie zdarzał. Z benefitów dodawali kartę sportową, pakiet medyczny, szkolenia i kursy. Mogę ich jeszcze pochwalić za wynagrodzenia, bo to przecież istotne, a jeszcze w mojej wypowiedzi nie padło. Jakby się nad tym nie zastanawiać to jest praca, w której chce się pracować.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Bony / bilety / zniżki
  • Wyjazdy integracyjne
  • Elastyczny czas pracy

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Rekruter (Praca)

Branża: Human ResourcesMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 7.2015
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Akamai Technologies to bardzo znana na rynku firma, ale nie mogłam u nich znaleźć informacji na temat sposobu prowadzenia rekrutacji nowych ludzi. Wysłałam swoje zgłoszenie i czekałam co się dalej wydarzy. Wbrew pozorom okazało się, że rekrutacja jest przewidywalna.

Najpierw dostałam od nich telefon weryfikujący znajomość angielskiego i to, co miałam wpisane w CV. Bardzo przyjemna rozmowa, podczas której trzeba było np. opowiedzieć o sobie, o swojej motywacji do pracy, dotychczasowym doświadczeniu itd itp

Następnie kilka dni później zostałam oficjalnie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa równie profesjonalna i sympatyczna jak pierwsza. Otrzymałam pytania o doświadczenie w wyszukiwaniu talentów, wykształcenie, znajomość sposobów rekrutowania, oczekiwania, zainteresowania itd itp