Praca - Inżynier Oprogramowania (C/C++)

Branża: Nowe technologie / IT, Inżynieria / Konstrukcje, Usługi Prawnicze, Zarządzanie projektem
Dodano: 2017-02-27
Lokalizacja: Łódź
Wygasa: 2017-06-29
Praca

Inżynier Oprogramowania (C/C++)

Opis stanowiska:

Poszukujemy osób z doświadczeniem programistycznym (absolwentów lub słuchaczy ostatniego roku studiów informatycznych) do pracy nad zaawansowanymi projektami informatycznymi realizowanymi głównie na potrzeby armii.

Wymagania:

Od kandydata oczekujemy:

  • podstawowej lub dobrej znajomości:
    • języków programowania C/C++,
    • technik programowania obiektowego,
    • systemu operacyjnego Linux/Unix;
  • umiejętności;
    • stosowania wzorców projektowych,
    • analitycznego myślenia i efektywnego rozwiązywania problemów;
  • samodzielności, odpowiedzialności, kreatywności, ciekawości świata i poznawania nowych technologii oraz chęci rozwoju;
  • opanowanej umiejętności uczenia się;
  • otwartości na ludzi, w tym łatwości nawiązywania kontaktów;
  • znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie średniozaawansowanym.

Dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość metodyk adaptacyjnych (np.: XP, TDD, SCRUM);
  • znajomość języka programowania Python;
  • znajomość narzędzi GNU Autotools;
  • znajomość technik debugowania (valgrind, gdb);
  • doświadczenie w:
    • programowaniu zespołowym z wykorzystaniem systemów kontroli wersji (git) oraz narzędzi organizujących współpracę (np. Redmine),
    • tworzeniu oprogramowania dla różnych platform sprzętowych (ARM, x86),
    • tworzeniu aplikacji sieciowych;
  • umiejętność tworzenia:
    • oprogramowania dla systemów wbudowanych,
    • testów jednostkowych (np. GoogleTest, CppTest),
    • produktów na podstawie analizy dokumentacji,
    • dokumentacji projektowej oraz instrukcji użytkownika.