ZF

3.9Pokaż więcej
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

O ZF

ZF jest globalnym liderem w technologiach napędu, podwozia jak również aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. W maju 2015 roku korporacja kupiła TRW Automotive, które zostało przyłączone do organizacji jako Dywizja Aktywnych i Pasywnych Technologii Bezpieczeństwa. Firmy w 2015 roku raportowały sprzedaż na poziomie 29,2 mld € i w tym momencie zatrudniają ponad 135 tysięcy pracowników w 230 lokalizacjach w 40 krajach świata. ZF inwestuje rocznie około 1,4 mld € zysków ze sprzedaży w badania i rozwój, zapewniając sukces poprzez projektowanie i rozwój innowacyjnych technologii. ZF jest jednym z największych dostawców branży Automotive na świecie.

Nowe OpinieDodaj

3.8

Dobra pierwsza praca po studiach

2017-04-04
Administrator systemów
Praca w ZF pozwoliła mi nie tylko złapać cenne doświadczenie, ale również poznać od środka sposób działania firmy o zasięgu globalnym.

Na plus zdecydowanie możliwość współpracy z ludźmi z innych krajów (pozwala to nie tylko na podniesienie swoich umiejętności językowych ale i ćwiczy cierpliwość).

Zarobki są na akceptowalnym poziomie. Do tego dochodzi karta MyBenefit oraz coroczna premia uznaniowa.
Zakład dokłada do prywatnego ubezpieczenia medycznego, umożliwia grupowe ubezpieczenie na życie, zapewnia 30 minutową przerwę w ciągu dnia na posiłki, darmowe napoje czy jabłka.Co do szkoleń: zakład w 70% współfinansuje kurs języka angielskiego (dopiero podczas drugiej umowy, po 3 miesięcznym okresie próbnym). Dla pracowników z dłuższym stażem są kilkudniowe szkolenia (raz w roku).


To do czego mam obiekcje, to lokalizacja firmy. W moim odczuciu Częstochowa to brzydkie, szare, bardzo głośne miasto z dość smutnymi ludźmi na ulicach.
Warto zaznaczyć, że zapis w ofertach pracy: "Zatrudnienie na pełen etat na 1 rok" to tak naprawdę oferta pracy na 3 miesiące z opcją przedłużenia o kolejnych 9 miesięcy (bez żadnej gwarancji). Z w/w powodów radzę kilkukrotnie się zastanowić przed całkowitą relokacją do Częstochowy przed upływem 3 miesięcy od podjęcia pracy.Co do kadry managerskiej - powiedziałbym średnio. Potrafią przez miesiąc w ogóle się Tobą nie interesować, by przez kolejny miesiąc zawalić w kalendarzu każdy dzień. Zgadzam się z przedmówcami: poziom stresu wynikający z liczby obowiązków i wywindowanych pod sufit oczekiwań managerów potrafi dać nieźle w kość. Dużo więcej oczekują niż są w stanie dać. Mają problemy z komunikacją - o swoich niedociągnięciach dopiero w momencie oceny (rocznej/półrocznej/kwartalnej).Nie spotkałem wcześniej tak zgranych ze sobą i przyjaznych ludzi jak w ZF. I to chyba ich najbardziej będzie mi brakowało.
Czas spędzony w ZF uważam za udany. Była to świetna przygoda, sporo się nauczyłem i zrobiłbym to jeszcze raz. 
Pokaż benefity i ocenę

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna

Administrator systemów informatycznych (Praktyka/Staż)

2017-04-04
Branża: Nowe technologie / ITMiejsce: CzęstochowaTermin rozmowy: 11.2016
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Testy analityczne
  • Rozmowa w języku obcym
Pokaż całą rozmowę kwalifikacyjną
Używasz starej wersji przeglądarki, aby przeglądać stronę zaktualizuj swoją przeglądarkę do nanowszej wersji Google Chrome


Pobierz Chrome


Pobierz