Vos Logistics

Transport / Logistyka

O Vos Logistics

Vos Logistics to firma świadcząca różnorodne usługi transportowe. Przedsiębiorstwo działa na rynkach międzynarodowych od 1944 roku, od 1998 pod dzisiejszą nazwą. Obecnie zarządza 25 placówkami i zatrudnia około 2 tysięcy pracowników. Polski oddział Vos Logistics zlokalizowany jest w Warszawie.

Nowe OpinieDodaj

2.4
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Praktykant za praktykantem... firma tylko na chwilę

Stażysta w dziale kadr i płac
Z perspektywy osoby, która odbyła praktyki w dziale kadr i płac nie polecam tej firmy ani na okres praktyk, ani na dłuższy okres współpracy.
Biorąc pod uwagę sposób rekrutacji do firmy, jak i sporą selekcję, obowiązki jakie przypadają na stażu są przykrym zderzeniem z rzeczywistością i ograniczają się do drukowania, archiwizacji dokumentów i wysyłania listów.
Na plus jest dostęp do materiałów i możliwość nauki - raczej samodzielnej. Jestem pod ogromnym wrażeniem samej osoby Pana Prezesa - jego życzliwości i ogromnego szacunku do wszystkich pracowników firmy. Myślę, że rzadko można spotkać takie osoby, szczególnie na tak wysokich stanowiskach, dlatego cieszę się, że chociaż przez okres stażu mogłam być częścią firmy. Nie mogę tego niestety powiedzieć o kierowniku działu kadr. Osobiste przykre komentarze, obrażanie i zachowania które nie powinny mieć miejsca u osoby na stanowisku managera były przykrym doświadczeniem. Nie polecam praktyk głównie z powodu zerowych możliwości pozostania w firmie po ich odbyciu. Współpraca po ich zakończeniu to umowa zlecenie, a w trakcie samych praktyk podpisywana jest umowa o staż absolwencki, która nie jest korzystna dla absolwentów uczelni wyższych głównie z powodu braku możliwości ubezpieczenia zdrowotnego. Na koniec współpracy z firmą kolejnym zawodem okazały się próby uzyskania referencji - obiecane od początku stażu i również umówieniu się na nie ponownie pod koniec współpracy, otrzymałam je kilka miesięcy później po przypomnieniach i podsumowaniu, że jestem nieżyczliwa prosząc o nie... Dodam, że referencje nie wybiegały nic ponad to o co byłam proszona by w nich napisać samej i zostały przesłane wygniecione - niestety nie skorzystam z nich, liczyłam zwyczajnie na informacje zwrotne, które szczególnie na stanowisku praktykanta/stażysty są dosyć istotne.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Bony / bilety / zniżki