State Street Bank Polska

O State Street Bank Polska

State Street to światowy lider wśród dostawców usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. Na całym świecie pracownicy State Street Bank dostarczają nowatorskich rozwiązań, produktów i usług dla największych inwestorów instytucjonalnych, zwiększając ich kapitał na każdym etapie procesu inwestowania. Pierwsze biuro w Polsce powstało w 2007 roku, obecnie zatrudnia już ponad 2000 osób, planując dalszy rozwój poprzez rozwijanie nowych specjalizacji i usług. State Street Bank Polska działa na zasadzie centre of excellence w zakresie obsługi księgowej funduszy inwestycyjnych, funduszy wysokiego ryzyka, derywatów oraz wyceny funduszy dla klientów z całej Europy. W State Street Bank Polska ogromną wagę przykładamy do rozwoju pracowników oferując wszechstronny program szkoleń i możliwości rozwoju zawodowego. Naszym celem jest stworzenie w firmie warunków pracy, w których nasi pracownicy będą w stanie realizować nie tylko cele biznesowe, ale i osobiste dążenia.

Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowiska pełno- i półetatowe m.in. do działów: Księgowość ds. Funduszy Inwestycyjnych, Dział Wyceny Papierów Wartościowych, Dział Derywatów (Instrumentów Pochodnych), Dział Sprawozdawczości Finansowej, Fundusze Hedgingowe (fundusze wysokiego ryzyka), Dział Księgowości, Dział Dokumentacji związanej z Kluczowymi Informacjami dla Inwestorów, Dział Zabezpieczeń Transakcji Finansowych (Collateral Services), Dział Analiz Inwestycyjnych (State Street Investment Analytics).

Wymagania:
- Poszukujemy studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, tj. księgowość, zarządzanie, bankowość i finanse; studenci i absolwenci innych kierunków będą także rozważani.
- Wymagana znajomość języków obcych - język angielski (niektóre stanowiska wymagają dodatkowo znajomości języka niemieckiego, włoskiego lub francuskiego).

Dodatkowe informacje
Proces rekrutacyjny składa się z aplikacji online, rozmowy telefonicznej oraz spotkania z menadżerami. Całość procesu rekrutacyjnego może być prowadzona w języku angielskim. Rekrutacja trwa cały rok!

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Praca w centrali

2016-11-05
anonimowo
Pracowałam w centrali i mogę powiedzieć, że pracę tam można polecać innym ludziom o ile chcą mieć wszystko co potrzeba żeby lubić swoją pracę.

Benefity i wypłaty na poziomie, fajna atmosfera, możliwość pracy zdalnej, w porządku work life balance to były atuty State Street.

Można pracować po to żeby zaczynać zdobywać doświadczenie i po to żeby rozwijać te umiejętności, które się już ma. Naprawdę miejsce z wielkim potencjałem
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Narzędzia pracy
  • Karta sportowa
  • Elastyczny czas pracy
  • Ubezpieczenia na życie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Fund Accountant (Praca)

2016-12-31
Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: GdańskTermin rozmowy: 10.2016
Proces rekrutacji: 3 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów, Inne
Kariera
Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Jak tak patrzę na te wcześniejsze opisy rozmów kwalifikacyjnych to wychodzi na to, że bez względu na stanowisko rekrutacja wygląda tak samo. U mnie był dokładnie ten sam schemat pod tytułem rozmowa telefoniczna i spotkanie i sprawdzanie poziomu znajomości angielskiego w trakcie rozmowy.

Pod względem pytań też standard. Kręciliśmy się po kilku obszarach zaczynając od doświadczenia i umiejętności a na dyspozycyjności i motywacji do pracy kończąc. Pierwsza rozmowa wstępna druga bardziej rozbudowana. Wszystko w na tyle sympatycznej atmosferze na ile jest to możliwe podczas rekrutacji.

Używasz starej wersji przeglądarki, aby przeglądać stronę zaktualizuj swoją przeglądarkę do nanowszej wersji Google Chrome


Pobierz Chrome


Pobierz