PKP Intercity

Transport / Logistyka

O PKP Intercity

PKP Intercity należy do grupy Polskich Kolei Państwowych. Do zadań spółki należy obsługa dalekobieżnych przewozów pasażerskich, w tym pociągów pospiesznych i ekspresowych. Firma jest obecnie największym w Polsce operatorem kolejowym zajmującym się zarówno transportem krajowym, jak i międzynarodowym. Z usług PKP Intercity korzysta kilkadziesiąt milionów pasażerów rocznie. W 2016 r. spółka posiadała 51% udziałów w rynku pod względem pracy przewozowej liczonej w pasażerokilometrach, uzyskując tym samym najlepszy wynik w kraju.   


PKP Intercity powstało w 2001 r. i otrzymało licencję na przewozy pasażerskie na okres 50 lat. Pociągi spółki zapewniają wygodne podróżowanie koleją na terenie Polski i Europy. Gwarantują dojazd do najpopularniejszych miejsc turystycznych oraz łączą ze sobą największe miasta, a także mniejsze miejscowości. Aby sprostać oczekiwaniom pasażerów codziennie na tory wyjeżdża około 350 pociągów firmy.


Firma zatrudnia aktualnie ponad 7 tys. osób i ciągle się rozwija. W ostatnich latach PKP Intercity stawia głównie na modernizację składów kolejowych oraz kompleksową obsługę klienta. Spółka wprowadziła, m.in. elektroniczne bilety, możliwość zakupu biletów w biletomatach, elektroniczny system pozwalający na monitorowanie przejazdów przez Internet oraz Wi-Fi w pociągach.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobra praca przed emeryturą

anonimowo
Nie pracowałam długo w PKP Intercity, ale to był efekt atmosfery jaka tam panowała. Kadry prawie się nie wymieniają i wygląda to jak przystanek dla osób tuż przed emeryturą... Zero energii, innowacji, czegokolwiek... To pewnie częściowo była specyfika mojego działu, ale w innych firmach jest inaczej

Przyznaję, że zaproponowali mi godziwe pieniądze i bardzo wygodne godziny pracy. Jednak patrząc na perspektywę rozwoju + tą atmosferę zdecydowałam, że nie ma co, trzeba szukać nowego bardziej nowoczesnego miejsca dla siebie. Młody może tam iść tylko na praktyki
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance