PKP

Nieruchomości / Budownictwo

O PKP

PKP S.A. powstała w 2001 roku po komercjalizacji Polskich Kolei Państwowych, jednak historia spółki sięga 1926 roku. PKP S.A. zajmuje się nadzorowaniem i koordynowaniem pracy pozostałych części Grupy PKP, jest właścicielem większości dworców kolejowych w kraju oraz ponad 22 tysięcy mieszkań i ponad 100 tysięcy działek.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Praktyki na zadowalającym poziomie

Praktykantka
Praktyki w PKP można odbywać nie tylko na kolei ale i normalnie w biurze. Mają sporo departamentów do wyboru dla praktykantów. Chyba to zależy ile trwają nie ma jednej ustalonej reguły i chyba wszystkie są bezpłatne. I tak było warto zdobyć takie doświadczenie żeby mieć ładny wpis do CV przy okazji nauczyć się i podglądać pracę PKP od środka. Nie ma niestety możliwości zostania dłużej przynajmniej mi nic takiego nie zaproponowali. I tak mi wystarczyło ile się nauczyłam na samych praktykach
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

  Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

  Ocena pozytywna
  Ocena rozmowy:Pozytywna

  Praktykant (Praktyka/Staż)

  Branża: Administracja biurowaMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 12.2015
  Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  Pytania dotyczące
  O Tobie
  O Tobie:Cele życiowe, Zainteresowania, Inne, Wiedza o Firmie
  Wykształcenie
  Wykształcenie:Kierunek studiów, Uczelnia, Obsługa programów
  Kariera
  Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
  Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
  Ogólny komentarz

  Podczas spotkań z pracodawcami na Targach Pracy w Warszawie spodobał mi się program prowadzony przez PKP, czyli "Tory Kariery". Po jakimś czasie znalazłam u nich praktyki odpowiadające moim oczekiwaniom i kierunkowi studiów, dlatego w sumie do nich zaaplikowałam.

  Nie miałam doświadczenia, więc na rozmowie kwalifikacyjnej pytali mnie o studia, z czego chcę pisać pracę magisterską, gdzie się widzę za kilka lat, jak sobie radzę z komputerem i programami biurowymi - chyba chodziło im o Office. Rozmowa była taka w miarę luźna, ale w sumie sama jestem ciekawa jak jest przy staraniu się o jakieś normalne stanowisko.

  Szkoda tylko, że praktyki chociaż trzymiesięczne, są zupełnie bezpłatne. Za to jak powiedzieli na spotkaniu, jest możliwość zostania u nich na stałe, pytanie czy tak rzeczywiście się dzieje