Phoenix Contact Wielkopolska sp. z o.o.

Inżynieria / Konstrukcje, Kontrola Jakości, Przemysł / Produkcja, Praca Fizyczna

O Phoenix Contact Wielkopolska sp. z o.o.

Phoenix Contact Wielkopolska jest liderem w branży elektrotechnicznej, technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej.

 • Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu i działamy na polskim rynku już 20 lat!
 • Mamy ponad 40 000 m2 powierzchni produkcyjnej
 • Zatrudniamy około 2300 pracowników w Nowym tomyślu i blisko 15 000 na świecie.


Stawiamy na rozwój

Tworzymy zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Mamy własny Dział Budowy Maszyn, doskonale zautomatyzowaną Narzędziownię, jedną z największych Wtryskowni w Polsce (ponad 100 wtryskarek!), nowoczesną Logistykę, Dział Rozwoju Produktów oraz Dział Kształcenia Zawodowego.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sukces firmy zależy przede wszystkim od ludzi w niej pracujących. Dlatego też chcemy dbać o rozwój każdego pracownika za pomocą wdrożonego Systemu Kwalifikacyjnego i Akademii Phoenix Contact Wielkopolska (więcej w zakładce Rozwój).


Zarządzanie w duchu Lean

Jesteśmy organizacją na drodze do Ciągłego Doskonalenia. Lean Managment traktujemy jako istotny element naszej strategii, budujący przewagę konkurencyjną na rynku. Dzięki tzw. szczupłemu zarządzaniu, czyli organizacji pracy, która koncentruje się na eliminowaniu strat, chcemy aby nasza organizacja była coraz bardziej efektywna, a przez to spełniała oczekiwania klienta.


Akademia Phoenix Contact Wielkopolska

Dla specjalistów i kierowników opracowaliśmy specjalny program rozwojowy nazwany Akademią Phoenix Contact Wielkopolska.

Nasza Akademia to pakiet szkoleń wewnętrznych rozwijających wiedzę i umiejętności związaną z pełnionym stanowiskiem.

Akademia składa się z 3 części:

 • Szkolenia wdrożeniowe – nowy pracownik poznaje podstawowe informacje niezbędne do sprawnego funkcjonowania na danym stanowisku.
 • Standardowy Rozwój – pracownik poznaje funkcjonujące procesy wewnętrzne w organizacji oraz ma możliwość rozwoju swoich kompetencji.
 • Sprofilowany Rozwój – dedykowane szkolenia z wiedzy Lean Managment, nauka języka i inne szkolenia dopasowane do potrzeb rozwojowych konkretnego pracownika.

W 2016 roku zrealizowaliśmy około 50 wewnętrznych szkoleń, w których przeszkoliliśmy blisko 500 pracowników!

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Miejsce z potencjałem

anonimowo
Firma ma pewien potencjał, ale dla większości ludzi jest "przystankiem" na drodze zawodowej. Jest to wynik przede wszystkim tego, że wynagrodzenia są niższe niż w innych firmach na tych samych stanowiskach. Wobec tego do Phoenix przychodzi się po to żeby zdobyć doświadczenie wymagane w tych "lepszych" firmach.

Firma ma pewne atuty na przykład fajną atmosferę i bardzo dobre warunki socjalne z integracjami dla pracowników, kartą sportową, ubezpieczeniem i koloniami dla dzieci jeżeli kogoś to interesuje. Pozwala także na wygodny elastyczny czas pracy.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
 • Narzędzia pracy
 • Karta sportowa
 • Elastyczny czas pracy
 • Ubezpieczenia na życie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Specjalista ds. zakupów inwestycyjnych (Praca)

Branża: ZakupyMiejsce: Nowy TomyślTermin rozmowy: 10.2016
Proces rekrutacji: 2 etapy
 • Spotkanie w firmie
 • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Wynagrodzenie, Doświadczenie
Sposób aplikowania
 • Strona internetowa firmy
Ogólny komentarz

Brałem udział w rozmowie w tej firmie na stanowisko specjalisty do spraw zakupów inwestycyjnych. Z grubsza wiedziałem jak to wygląda ale na rozmowie powiedzieli mi więcej o zakresie obowiązków itp. O zasadach i rzeczach jakie oferują też więc można powiedzieć, że ma się pełny obraz sytuacji.

Mnie pytali o znajomość excela i innych programów z pakietu office, wykształcenie, zdobyte wcześniej doświadczenie oraz o oczekiwania. Porozmawaliśmy po angielsku jeszcze tak żeby potwierdzić, że rzeczywiście mam znajomość komunikatywną tego języka. Po wszystkim dostaje się informacje czy się przechodzi dalej czy to koniec rekrutacji co uważam jest ok.