Logo LOTOS
+ Dodaj opinię

Naj nie bierze się znikąd. Za sukcesem Grupy LOTOS stoi sztab specjalistów, pełne pasji zespoły i zaangażowani pracownicy. Dzięki najnowocześniejszym instalacjom w Europie nasza firma przerabia ponad 10 mln ton ropy rocznie. Jesteśmy liderem branży paliwowej, dbamy o bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, jako jeden z najlepszych pracodawców w Polsce cenimy wiedzę i doświadczenie każdego pracownika. Zostań częścią firmy, która naprawdę ma znaczenie.

Rozmowy kwalifikacyjne w LOTOS

(7)

Przeczytaj relacje z rozmów kwalifikacyjnych osób, które aplikowały do tej firmy

Pokaż:
od najnowszych

Tylko wiarygodne relacje z rozmów kwalifikacyjnych. Nie pozwalamy pracodawcom na ich modyfikowanie.

Aplikowałeś na: Anonimowo

Rekrutacja odbyła się:marzec 2018, Lublin

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Rozmowa o pracę w Lotos trwała mniej niż pół godziny. Najpierw zadali mi kilka pytań o mnie, o to gdzie wcześniej pracowałem, jakie mam wykształcenie, zainteresowania, dlaczego chce u nich pracować. Później omówione zostały kwestie formalne i system pracy, w jakich godzinach, jaka jest stawka, odpowiedzialność, co nie jest tolerowane w tej pracy i jak się zachować w określonych sytuacjach. Atmosfera była całkiem miła, czułem, że mam wsparcie i w razie coś, na początku pracy, mogę liczyć na czyjąś pomoc, a nie tylko, że stawiają mi wymagania. Dobrze wspominam tą rozmowę!

Rozwiń
Data dodania: 08.05.2018

Aplikowałeś na: Specjalista ds. utrzymania ruchu

Rekrutacja odbyła się:luty 2017, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Rekrutacja jednoetapowa ograniczona pewnie przez to że nie przeszedłem dalej do jednej rozmowy kwalifikacyjnej. W mojej indywidualnej ocenie rozmowa przeprowadzona dobrze spodziewałem się pozytywnego wyniku. Jednak nic z tego nie wyszło Wymagania typu angielski, doświadczenie, wiedza z zakresu transportu towarów niebezpiecznych, obsługa MS Office, dyspozycyjność były sprawdzone w formie pytań Dużo informacji na temat zasad zatrudnienia i wszystkiego dookoła tego plus o zadaniach itp. itd...

Rozwiń
Data dodania: 06.02.2017

Aplikowałeś na: Handlowiec

Rekrutacja odbyła się:lipiec 2016, Gdańsk

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 2

Moje relacja:

Niestety albo stety byłem na rozmowie w Lotosie a później nic dalej z tego nie wyszło. Podczas tego jednego spotkania nawet mi się podobało, bo tak normalnie to wszystko wyglądało. To znaczy to podejście do mnie, pytania itp. Np. z pytań miałem takie o znajomość zagadnień związanych z gospodarką morską, doświadczenie w handlu, której do tej pory zdobyłem, znajomość angielskiego - chodziło o płynną wypowiedź oraz chęć do pracy u nich, w różnych godzinach. Plus od kiedy mógłbym zacząć i jakie finanse by mnie satysfakcjonowały. Wydaje mi się, że ten mój angielski tutaj zaważył chociaż to nigdy nic nie wiadomo.

Rozwiń
Data dodania: 25.07.2016

Aplikowałeś na: Praktykant BHP

Rekrutacja odbyła się:maj 2016, Gdańsk

PRAKTYKA STAZ
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Ja chciałam się dostać na praktyki do Lotosa. Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i to była moja druga rozmowa rekrutacyjna w życiu. Bardzo się stresowałam, ale okazało się, że bez powodu. Na miejscu było sympatycznie i nic strasznego się nie działo. Zadali mi trochę pytań np. jakie studia skończyłam, czemu wybrałam takie studia, ile godzin w tygodniu mogę przychodzić, czy znam angielski, czy znam obsługę programów typu Word albo Excel, co chcę robić jak już skończę edukację i jakie mam oczekiwania czego chce się nauczyć na praktykach. Bardzo było miło

Rozwiń
Data dodania: 31.05.2016

Aplikowałeś na: Pracownik stacji

Rekrutacja odbyła się:kwiecień 2016, Poznań

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Moja rozmowa była dosyć prosta, ale niczego innego się nie spodziewałem ;) jednak wszystko było na odpowiednim poziomie, także nie mam żadnych zastrzeżeń. Pytali mnie, co robiłem do tej pory, czy wiem, że praca na stacji to też czasem praca w nocy, czy się uczę, czy umiem chociaż jakieś podstawy po angielsku, plus kasa fiskalna i książeczka sanepidu. Bez zbędnych formalności i gadania o niczym, pozytyw.

Rozwiń
Data dodania: 31.05.2016

Aplikowałeś na: Project Menager

Rekrutacja odbyła się:styczeń 2016, Gdańsk

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Na początku, po zgłoszeniu, była rozmowa telefoniczna. Prowadził ją ktoś z działu HR. Trwała dosyć długo, bo prawie godzinę i odbyła się częściowo po polsku, częściowo po angielsku. Ta część rekrutacji dotyczyła mojej przeszłości. Tzn chodzi mi o to, że opowiadałem o poprzednich pracach, o doświadczeniu, nad jakimi projektami pracowałem (dosyć szczegółowo musiałem opowiedzieć), jakich programów używałem i tego typu rzeczy. Kilka dni później zaproszenie na rozmowę do siedziby firmy, ta rozmowa też trwała długo, choć krócej niż poprzednia. Prowadził ją team leader. Chyba mają słaby przepływ informacji, bo musiałem odpowiadać na dokładnie takie same pytania jak poprzednim razem. Do tego jakieś problemowe pytania, co byś zrobił gdyby. Trzeci etap ro było spotkanie z Hrką, która już dopytywała o takie rzeczy jak ile chcę zarabiać, dlaczego wybrałem ich firmę i takie stanowisko itp.

Rozwiń
Data dodania: 15.03.2016

Aplikowałeś na: Specjalista ds. sprawozdawczości

Rekrutacja odbyła się:grudzień 2015, Gdańsk

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 3

Moje relacja:

Chciałam zmienić dotychczasową pracę, dlatego zaaplikowałam do Lotosu. Ogłoszenie znalazłam w newsletterze wysyłanym przez jedną ze stron zbierających różnorodne oferty. Przesłałam swoją aplikację i po pewnym czasie zadzwonili zapraszając mnie na rozmowę. W trakcie rozmowy rzeczywiście starali się sprawdzić moją wiedzę i umiejętności. Padło kilka pytań po angielsku, kilka dotyczących ukończonych studiów oraz doświadczenia zdobytego do tej pory. Przeszłam też przez test teoretyczny z wiedzy o księgowości. Oczywiście byli zainteresowani oczekiwaniami finansowymi i dyspozycyjnością. Po tej rozmowie miałam dość mieszane uczucia, ale zadzwonili po raz drugi z propozycją wzięcia udziału w dodatkowych testach. Ze względu na moje stanowisko test dotyczył umiejętności obsługi Excela, oprogramowania SAP oraz sprawozdań finansowych. Niestety mnie nie przyjęli, ale miło, że przynajmniej dostałam odpowiedź zwrotną.

Rozwiń
Data dodania: 07.12.2015