KPRM Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Administracja biurowa, Marketing / Reklama / PR

O KPRM Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nazywana w skrócie KPRM powstała w wyniku reformy centrum administracji przeprowadzonej w 1997 roku. Nowo utworzona wówczas instytucja przejęła tym samym część zadań należących wcześniej do Urzędu Rady Ministrów. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów mieści się w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Nie jest to wymarzone miejsce pracy

Stażysta
Nie jest to wymarzone miejsce pracy, przynajmniej tak na stałe. Jak to w placówkach publicznych, dla mnie jako dla stażystki, atmosfera była średnia. Ciągle jeszcze funkcjonuje tu jakiś skostniały system. Na rozwój, w rozumieniu na awans czy załapanie się na stałe, praktycznie nie ma szans, ale czegoś można się nauczyć.

Ja miałam szansę pracować przy różnych projektach, dlatego poznałam sposoby działania od środka. Całe spektrum obowiązków było całkiem szerokie. Wszystko zależy w sumie od tego, do jakiego działu się trafi, ale wydaje mi się, że oczekiwania wobec kandydatów są trochę zbyt wygórowane.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

  Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

  Ocena pozytywna
  Ocena rozmowy:Pozytywna

  Księgowa (Praca)

  Branża: Księgowość / Audyt / PodatkiMiejsce: OtwockTermin rozmowy: 12.2015
  Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  Pytania dotyczące
  O Tobie
  O Tobie:Inne
  Wykształcenie
  Wykształcenie:Kierunek studiów, Kursy/Certyfikaty, Obsługa programów
  Kariera
  Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
  Sposób aplikowania
  • Strona internetowa firmy
  Ogólny komentarz

  Proces rekrutacji na stanowiska w takiej instytucji jest skomplikowany. Przede wszystkim już na początku trzeba dostarczyć bardzo dużo dokumentów - życiorys, list motywacyjny, zaświadczenia i oświadczenia, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz potwierdzenie posiadania polskiego obywatelstwa.

  Później jeśli się odpowiada ich oczekiwaniom, proponują rozmowę. Bardzo formalną i o tym trzeba pamiętać, garnitur albo garsonka są obowiązkowe. Rozmowa dotyczy wykształcenia, doświadczenia i dokładnych obowiązków na poprzednich stanowiskach, wiedzy na temat księgowości, obsługi komputera, w tym programów biurowych. Pytają także o umiejętność tworzenia pism urzędowych, bo jest to jeden z elementów pracy. Po zakończeniu rekrutacji wystawiają oficjalne pismo, kto się dostał na to stanowisko.