IKEA

Administracja biurowa, Finanse / Ekonomia, Human Resources, Obsługa Klienta / Call Center, Sprzedaż

O IKEA

IKEA jest światowym liderem w urządzaniu domu. Jesteśmy godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą, która kieruje się wartościami, a domowe życie jest naszą prawdziwą pasją. Naszą wizją jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Asortyment IKEA to ponad 9 000 produktów i rozwiązań wyposażenia domu w przystępnych cenach. Za każdym produktem IKEA stoją ludzie i ich historie.

W codziennej pracy możemy liczyć na wsparcie specjalistów z różnych działów w ramach Grupy IKEA, którzy odpowiadają również za strategie i kierunki rozwoju Grupy, wywierając wpływ na naszą firmę we wszystkich 43 krajach, w których prowadzimy działalność. 

IKEA Retail w Polsce ma 10 sklepów w 9 miastach: Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa Janki i Warszawa Targówek, Lublin oraz Wrocław.  W ciągu następnych 5 lat w sklepach IKEA w Polsce planujemy zatrudnić ok. 3000 nowych pracowników, w tym ponad 100 liderów. Spodziewamy się, że rynek artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce potroi się do 2035 roku, z IKEA jako liderem branży. W 2016 roku IKEA w Polsce osiągnęła wielki sukces – staliśmy się niezależni energetycznie - IKEA produkuje tyle energii, ile zużywa we wszystkich sklepach, fabrykach i centrach handlowych.

Grupa IKEA prowadzi działalność w 43 krajach na całym świecie i posiada obecnie ponad 300 sklepy w 28 krajach.

W IKEA Business Service Center świadczymy usługi z obszaru finansów i HR dla pozostałych spółek Grupy IKEA, zlokalizowanych na terenie Europy. Nasz dział Usług Finansowych odpowiada za zadania z zakresu rozliczania zobowiązań, księgi głównej, administracji baz danych, wsparcia biznesu i rozliczania podróży służbowych. Do działu Usług HR należą natomiast zadania z zakresu kalkulacji wynagrodzeń, administracji personalnej i obsługi systemów HR. Nasze centrum usług wspólnych powstało w 2011 roku i mieści się w Poznaniu. W IKEA BSC pracuje obecnie ponad 460 specjalistów, którzy łączą kompetencje zawodowe z zamiłowaniem do produktów IKEA. Ponieważ świadczymy usługi dla spółek IKEA zlokalizowanych w wielu różnych krajach, nasz zespół jest bardzo różnorodny – obecnie są wśród nas koledzy i koleżanki reprezentujący w sumie 16 narodowości i posługujący się 21 językami.

Nasza wizja i idea biznesowa

"Wizją IKEA jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Naszą ideą biznesową jest oferowanie szerokiego asortymentu funkcjonalnych i dobrze zaprojektowanych artykułów wyposażenia domu, w cenach tak niskich, by jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić".

Wizja IKEA stanowi podstawę naszego rozwoju. Chcemy, by sklepy IKEA były łatwo dostępne, by jakość codziennego życia w domu stawała się lepsza dla jeszcze większej liczby ludzi. Większą część naszych zysków ponownie inwestujemy w istniejące i nowe sklepy IKEA, w rozwój nowych produktów, działania w obszarze zrównoważonego rozwoju i stale dążymy do obniżania naszych cen.

Sprawdź aktualne oferty pracy: www.ikea.pl/praca

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Elastyczna praca

specjalista ds. sprzedaży
Pracę w Ikea cenię głównie za elastyczność. Można na spokojnie różne kwestie ustalić z przełożonymi. Czy to ułożenie grafiku, godziny pracy czy dni wolne – zawsze wszystko jest do dogadania i nikt nigdy nie robił mi z tym żadnych problemów. To bardzo mi odpowiada, bo widać że mają po prostu takie ludzkie podejście do pracowników. Oczywiście nie zawsze się uda, żeby wszystko w grafiku mi pasowało. Czasem jednak trzeba pracować i w weekendy, dla mnie to akurat minus, ale da się z tym przemęczyć. Generalnie to podoba mi się tutaj, wynagrodzenie też nie jest złe, ale mogłoby być jednak odrobinę wyższe, ale to w zasadzie moje jedyne zastrzeżenie
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Elastyczny czas pracy
  • Dofinansowanie posiłków

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

sprzedawca (Praca)

Branża: SprzedażMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 3.2018
Proces rekrutacji: 1 etap
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Inne
Kariera
Kariera:Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Fajna, konkretna rekrutacja. Najpierw do mnie zadzwonili, ale w sumie o nic przez telefon nie wypytywali tylko od razu zaprosili mnie do firmy. Tam na miejscu miałem spotkanie z rekruterem. Zadawał mi najpierw takie podstawowe pytania, chyba na rozluźnienie. Czyli czym się interesuję, co studiuję, czy lubię pracować z ludźmi. Potem już padło więcej konkretów, tzn. opowiedziałem o swoim doświadczeniu zawodowym i o tym co mnie skłoniło do wyslania CV do Ikei. Aha, i pan zapytał też na ile znam się na meblach i w ogóle na tej branży, w której działają. Ale to też nie było zbyt trudne, bo raczej nie dopytywał się o żadne szczegóły. Generalnie mi się podobało, bo nie było sensu się stresować – pytania były proste, a atmosfera rozmowy bardzo przyjemna.