Hellmann Worldwide Logistics

Administracja biurowa

O Hellmann Worldwide Logistics

Hellmann Worldwide Logistics powstał w 1871. Jego założycielem był Carl Heinrich Hellmann, który zaprzęgiem konnym dostarczał paczki w okolice miasta Osnabrueck, w północnych Niemczech. Jego potomkowie, przy użyciu ówczesnych środków transportu, stworzyli sieć dostawczą, obecnie jest firmą globalną zatrudniającą około 19 300 pracowników 157 krajach.

Usługi oferowane przez firmę obejmują: transport powietrzny, logistykę kontraktową, pośrednictwo celne, e-commerce i transport ładunków.

Nowe OpinieDodaj

3.8
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dobra praca w logistyce

anonimowo
Hellmann Worldwide Logistics to fajne miejsce jak ktoś szuka doświadczenia w logistyce i chce przy okazji dość dobrze zarabiać. Ta firma to na pewno zapewnia. Jak ktoś chce jeszcze dodatkowo benefity to są tylko częściowo refundowane i do reszty trzeba sobie dopłacić. Ja się tym nie interesowałem więc nie wiem co tam dokładnie proponują i za ile. Zresztą od czasu kiedy ja tam pracowałem mogło się to pozmieniać.

Na pewno trzeba przyznać, że atmosfera była fajna pozytywna i że praca była stabilna. Nigdy nie spóźniali się z wypłatami. Tylko rozwój był tam niewielki bo nawet nie robili wtedy szkoleń dla ludzi.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

  Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

  Ocena pozytywna
  Ocena rozmowy:Pozytywna

  Pracownik ds. Obsługi Klienta (Praca)

  Branża: Obsługa Klienta / Call CenterMiejsce: Bielany WrocławskieTermin rozmowy: 2.2016
  Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
  Pytania dotyczące
  O Tobie
  O Tobie:Zalety i wady, Inne
  Wykształcenie
  Wykształcenie:Języki obce, Obsługa programów
  Kariera
  Kariera:Wynagrodzenie, Doświadczenie
  Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
  Ogólny komentarz

  Rozmowy w moim przypadku były 2. Obie wydaje mi się, że krótkie. Najpierw przez telefon, później w firmie. Ogólnie rekrutacja do Hellmanna nie była ciężka. Nie pamiętam dokładnie o co pytali. Ale interesowała ich moja motywacja do pracy, doświadczenie w obsłudze klienta i telefonicznie i oko w oko. Chcieli np. wiedzieć czemu zrezygnowałem z poprzedniego miejsca pracy. Albo jak radzę sobie ze stresem. Miałem powiedzieć jakieś dwa zdania po angielsku o zainteresowaniach, ale wystarczyła im rzeczywiście podstawowa znajomość. Bo ja to dużo ot tak w obcym języku niezbyt mogę powiedzieć. Zresztą to mnie zestresowało

  Zapytali też np. na ile znam obsługę Excela i czemu chcę u nich pracować. A i czy nie będę miał problemów z dojazdami