Google Inc

Nowe technologie / IT, Marketing / Reklama / PR, Internet / E-commerce

O Google Inc

Nazwa "Google" pochodzi od terminu matematycznego "googol", czyli jedynki ze 100 zerami. Wyszukiwarkę stworzyli Larry Page i Sergey Brin w 1998 roku, kiedy to Andy Bechtolsheim, współzałożyciel firmy Sun, wypisał dla nich czek na 100 tysięcy dolarów. Ta młoda firma jest jedną z najprężniej rozwijających się firm na świecie. Obecnie Google ma ponad 70 biur w 40 krajach na całej kuli ziemskiej.

Nowe OpinieDodaj

4.2
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Jeden z lepszych pracodawców

anonimowo
Chyba najlepszy pracodawca w mojej karierze zawodowej. Praca tutaj należała do bardzo stresujących, wymagających i bardzo czuć było tutaj, że się pracuje w korpo. Tylko takiego doświadczenia jak w Google nie ma nigdzie indziej. Pomijam fakt, że w CV wygląda to bardzo imponująco. Po prostu można zobaczyć jak funkcjonuje taka firma, nauczyć się wielu rzeczy w praktyce i popracować sobie w świetnym biurze.

Przy tym zarobki na poziomie światowym i benefity też. Całkiem fajna atmosfera mimo tej korporacyjności tam panowała. To nie jest miejsce na nie wiadomo jak długo, bo można się wypalić, ale mieć Google w CV to jest coś.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Dofinansowanie posiłków
  • Owoce i napoje w firmie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Administrative Assistant (Praca)

Branża: Administracja biurowaMiejsce: KrakówTermin rozmowy: 7.2012
Proces rekrutacji: 4 etapy
  • Rozmowa przez telefon
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Zainteresowania, Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Dodatkowe Projekty, Inne
Kariera
Kariera:Doświadczenie, Inne
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Wpadłam przypadkiem na ofertę pracy jako Asystentka w Google. Ponieważ Google zawsze wydawał mi się być super firmą, stwierdziłam, że to może być dla mnie super okazja żeby porządnie rozpocząć moją karierę zawodową. Zaaplikowałam przez stronę Google (CV koniecznie musi być po angielsku) Kilka dni później rekruter z Google z Londynu napisał do mnie mail z pytaniem kiedy moglibyśmy się umówić na pierwszą rozmowę (przez telefon).

Pierwsza rozmowa trwała ok. pół godziny i składała się przede wszystkim z pytań o moje poprzednie doświadczenie zawodowe, dlaczego chcę zmienić pracę, jak moje wcześniejsze doświadczenie może być wykorzystywane w pracy w Google. Rekruter dał mi także informacje na temat całego procesu rekrutacji (ilość spotkań etc.).

Kolejnym krokiem była rozmowa z osobą z Mountain View! Trwała ok. 45 minut. Spodziewałam się samych trudnych, logicznych pytań z których słynie Google, ale nie było żadnych pytań tego typu. Były tylko 3 pytania - wszystkie związane z moją przyszłą pracą. Dzień po rozmowie dostałam telefon, że się im spodobałam i że zapraszają mnie na rozmowę w siedzibie firmy.

Google był dość elastyczny co do terminu spotkania. Pierwsza rozmowa trwała ok. 45 minut i była na Google Hangout. Pytania były w sumie podobne do tych z poprzedniej rozmowy telefonicznej. Większość pytań miała taki format - "Wyobraź sobie, że jesteś w takiej a takiej sytuacji - co robisz?". Albo, także pytania typu "Jakie masz wady?". Jedyny personalny interview miałam od razu po rozmowie na Google Hangout - znów, pytania były dość podobne - sytuacje w pracy etc.

Tego samego dnia zadzwonił do mnie raz jeszcze rekruter z Londynu - pytał jak poszło i obiecał dać znać jak tylko będzie znał wynik rekrutacji. Dzień później zostałam zaproszona na ostatni interview - online - z moimi przełożonymi. W dniu w którym miałam mieć tą rozmowę strasznie się rozchorowałam i poprosiłam o przełożenie terminu. Wydaje mi się, że to mogło być powodem dla którego finalnie nie dostałam propozycji pracy.